Reklama

Mariawici zapewnią ciepłe posiłki bezdomnym. - Jak pozostać w domu ma ten, kto go nie ma?

Opublikowano:
Autor:

Mariawici zapewnią ciepłe posiłki bezdomnym. - Jak pozostać w domu ma ten, kto go nie ma? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez trzy dni w tygodniu Mariawici będą wydawać ciepłe posiłki osobom bezdomnym. Start w najbliższy wtorek 21 kwietnia.

Przez trzy dni w tygodniu Mariawici będą wydawać ciepłe posiłki osobom bezdomnym. Start w najbliższy wtorek 21 kwietnia. 

Jak podkreśla biskup Marek Babi, mariawici zawsze byli wrażliwy na biedę, bezdomność i wykluczenie społeczne. W tych trudnych czasach zapraszają więc osoby bezdomne na darmowy posiłek. Wydawanie posiłków będzie odbywało się we wtorki, czwartki i soboty o godz. 12:00 przy bramie wjazdowej na teren posesji przy ul. Kazimierza Wielkiego 29. Pierwsze wydanie we wtorek 21 kwietnia

- W ten trudny czas staramy się wyjść naprzeciw najbardziej potrzebującym. Zdajemy sobie sprawę, jak ta sytuacja dotyka osób bezdomnych, które nie potrafią odnaleźć się w ograniczeniach nałożonych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Jak pozostać w domu ma ten, kto go domu nie ma? Jak uniknąć przemieszczania się, kiedy od lat jest to koniecznością każdego dnia? Wreszcie, gdzie iść po pomoc, skoro część ośrodków zamknięto? Jak przeżyć? Nie odwracajmy głowy w drugą stronę - apeluje Marek Babi, biskup naczelny Starokatolickiego Kościoła Mariawitów.

Biskup prosi o zachowanie środków bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń wolontariuszy. 

- Zwracam się do Sióstr i Braci Mariawitów z prośbą o przyłączenie się do tej akcji. Zachęcam tych, którzy mają własne gospodarstwa rolne, by wspomogli Klasztor w Płocku warzywami i owocami, które zostaną wykorzystane do przygotowania posiłków dla bezdomnych - pisze biskup.

Mariawitów można wspomóc też finansowo. Pieniądze można przesyłać na konto Kościoła z dopiskiem "posiłek dla bezdomnych".

PKO BP I Oddział Płock 

58 1020 3974 0000 5102 0098 0557

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE