Marcel i Victor zamurowali "bramkę". Nafciarze rozgromili w Płocku  Chrobrego. A teraz po Superpuchar! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
48
zdjęć

WiadomościW drugim meczu Superligi piłkarze ręczni Wisły Płock bez problemu pokonali Chrobrego Głogów aż 35:14 (17:7).

Chrobry przed rokiem zajął dobre 4. miejsce w lidze. Podopieczni Vitalija Nata wygrali w pierwszej kolejce z Zepter KPR Legionowo 26:22, a rozgrywający Paweł Paterek zdobył aż 8 bramek.

- Głogów będzie chciał na pewno stworzyć nam trudne warunki, więc od samego początku aż do gwizdka końcowego musimy dać z siebie wszystko zarówno na boisku, jak i na trybunach – mówił Marcel Jastrzębski, bramkarz Wisły Płock, wychowanek Chrobrego.

Gospodarze rozpoczęli solidnie, pierwszą bramkę w tym sezonie w Orlen Arenie zdoby Tomas Piroch. Dobrze bronił Marcel Jastrzębski (46 proc. skutecznych obron) i błyskawicznie zrobiło się 4:0. Po 11 minutach już 8:2 i trener rywali Witalij Nat poprosił o czas.

Gdy trafił z kontry Tim Cokan, Wisła wygrywała 10:2, wciąż słychać było doping kibiców. Mecz zaczął przypominać sparing, bo przewaga Wisły była ogromna.

W Wiśle zadebiutował Marko Panić, ale na początku mu kompletnie nie szło. Do przerwy Wisła wygrywała 17:7, a bramkę w ostatniej sekundzie zdobył Dawid Dawydzik. Bezbłędny w pierwszej połowie był 23-letni słoweński skrzydłowy Cokan - rzucił 6/6.

W drugiej połowie przewaga rosła, głogowianie notowali mnóstwo strat. Trener Wisły Xavi Sabate rotował składem, Wisła nie była zbyt skuteczna, ale dzięki dobrej obronie i tak kwadrans przed końcem wygrywała 25:11.

W bramce Wisły dobrze spisywał się Viktor Hallgrimsson (MVP meczu, 53 proc. skutecznych obron), który zastąpił Jastrzębskiego. Osiem minut przed końcem na 30:12 trafił Miha Zarabec. Skończyło się 35:14.

Już w sobotę 7 września o godz. 18:00 Nafciarze zagrają hitowy mecz Superpucharu Polski z Industrią Kielce. W Atlas Arenie zapowiada się dobre widowisko, pewna jest obecność już 2 tysięcy fanów Wisły! Część z nich pojedzie do Łodzi specjalnym pociągiem z Płocka.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 35:14 (17:7)

Najwięcej bramek dla Wisły: Szita 7, Cokan 6,  Janc 4, Krajewski 4, Serdio 3.