Reklama

Mamy rowerowe eldorado w Płocku i okolicy?

Opublikowano:
Autor:

Mamy rowerowe eldorado w Płocku i okolicy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu dwóch ostatnich lat w Płocku powstało 12 kilometrów ścieżek rowerowych. Niebawem powinny pojawić się następne.

W ciągu dwóch ostatnich lat w Płocku powstało 12 kilometrów ścieżek rowerowych. Niebawem powinny pojawić się następne.

O tworzeniu sieci ścieżek rowerowych w Płocku i jego najbliższej okolicy przedstawiciele lokalnych mediów poinformowani zostali w bardzo nietypowych okolicznościach – na kocach, pod mostem. Miejsce nie zostało jednak wybrane przypadkowo.

Właśnie tam ścieżka rowerowa powstająca wzdłuż ulicy Grabówka łączy się z nowym mostem przez Wisłę. Tą drogą można dotrzeć – wzdłuż ulic Niedzielaka i Gościniec – aż na Podolszyce Południe, gdzie powstała ścieżka rowerowa przy Mazura. Można nią dotrzeć do dróg rowerowych ciągnących się wzdłuż Jana Pawła II.

- Naszą ideą jest stworzenie sieci dróg rowerowych, które połączą Płock ze wszystkimi gminami ościennymi – przyznał prezydent Andrzej Nowakowski.


Z podawanych w plenerze informacji wynika, że z Zielonego Jaru można na rowerze dostać się przez most Solidarności dostać się do Tokar i Ciechomic, a później do ścieżką rowerową na terenie gminy Łąck aż do jezior w Grabinie, Zdworzu i Sendeniu. Andrzej Nowakowski zapewnił, że już niebawem w okolicy ronda w Ciechomicach powstanie bezpieczne połączenie ścieżek płockich i łąckich.

– Staramy się budować drogi dla rowerzystów wszędzie tam, gdzie remontujemy i modernizujemy ulice – podsumował prezydent.

Fot. Konrad Swat

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE