Reklama

Mamy piszą blogi. Spotkają się w realu

Opublikowano:
Autor:

Mamy piszą blogi. Spotkają się w realu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. W sobotę 1 marca w Płocku spotka się 15 mam, które prowadzą internetowe blogi poświęcone wychowywaniu dzieci.

To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. W sobotę 1 marca w Płocku spotka się 15 mam, które prowadzą internetowe blogi poświęcone wychowywaniu dzieci.

Dwie mamy-blogerki z Płocka postanowiły zorganizować spotkanie kobiet, które zajmują się prowadzeniem blogów parentingowych (czyli internetowych pamiętników poświęconych dzieciom i ich rodzicom, macierzyństwu, rodzicielstwu).

– Uczestnikiem naszego spotkania może zostać każda Mama Blogerka, która prowadzi bloga typowo parentingowego przynajmniej od 3 miesięcy i regularnie się na nim udziela – powiedziała nam pomysłodawczyni spotkania Joanna Adamkiewicz. – Jestem niezwykle podekscytowana. Z wielką niecierpliwością czekam na zgłoszenia pod mailowym adresem: spotkanie.mamblogerekplock@gmail.com

Joanna Adamkiewicz od dwóch lat prowadzi poświęcony macierzyństwu blog . Dość szybko przekonała się, że tego typu tematyka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
– Poznałam wiele interesujących osób, w tym sporo innych blogujących mam – przyznała w rozmowie z nami Joanna Adamkiewicz. – Większość z nas jest rozsypana po całym kraju, więc ciężko było się nam spotkać. Pozostawał nam jedynie kontakt mailowy.

Kiedy mama Zuzi i Lenusi zobaczyła informację o spotkaniu mam-blogerek, które miało być organizowane w jednym z polskich miast, uznała, że coś podobnego można byłoby zorganizować również w Płocku.

– To piękne, warte zobaczenia miasto. W dodatku, ku mojemu zdziwieniu, mieszka w nim kilka blogujących mam – mówiła Joanna Adamkiewicz. – Za namową męża postanowiłam wcielić w życie mój pomysł, prosząc o pomoc Wioletę Skawińską, prowadzącą od pół roku blog

Wiadomo już, że spotkanie odbędzie się w sobotę 1 marca w restauracji Estera na Starym Rynku. Liczba miejsc jest ograniczona do 15 mam-blogerek (w tym dwóch organizatorek). – Gdy informacja o spotkaniu pojawiła się na blogach www.zuzulenka.pl i mamailusia.blogspot.com, na odzew nie trzeba było długo czekać. Zgłosiły się blogujące mamy z Płocka, okolic Warszawy i kilku dość odległych miast – powiedziała pomysłodawczyni spotkania. – Lista nie jest jeszcze zamknięta. Czekamy na kolejne zgłoszenia. Jestem przekonana, że to dopiero początek podobnych spotkań organizowanych w Płocku.

Organizatorki zapewniają, że dokładnie sprawdzą blogi wszystkich zgłaszających się mam. A latem zorganizują kolejne spotkanie. Tym razem już w większym gronie. – Podczas spotkania odbędzie się między innymi warsztat, podczas którego mamy dowiedzą się, jak dbać o siebie, stosując bezpieczne kosmetyki do makijażu – zdradziła nam Joanna Adamkiewicz. – Będzie również profesjonalny dobór biustonoszy dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących oraz porady, jak podkreślić urodę biustu prawidłowym doborem biustonosza.

Joanna Adamkiewicz i Wioleta Skawińska zapraszają do współpracy wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w organizacji płockiego spotkania mam-blogerek. Liczą również na chętnych, którzy zainteresowani będą rozmaitymi formami wsparcia ich akcji. Zainteresowani pomocą proszeni są o kontakt pod adresem mailowym: spotkanie.mamblogerekplock@gmail.com

Fot. Sebastian Adamkiewicz i archiwum Wiolety Skawińskiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE