Reklama

Mama pomogła 12-letniemu skrzypkowi

Opublikowano:
Autor:

Mama pomogła 12-letniemu skrzypkowi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Maria Mieczykowska akompaniowała swojemu synowi podczas Włocławskich Spotkań Skrzypcowych. Rodzinna współpraca zaowocowała drugim miejscem Wiktora.

Maria Mieczykowska akompaniowała swojemu synowi podczas Włocławskich Spotkań Skrzypcowych. Rodzinna współpraca zaowocowała drugim miejscem Wiktora.

Młodzi skrzypkowie, uczniowie szkół muzycznych pierwszego stopnia, już po raz piąty spotkali się w auli Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Zmagania, które odbywały się w trzech grupach wiekowych z udziałem 30 muzyków, były oceniane przez jury, którego przewodniczącym był prof. Antoniego Cofalika z Krakowa.

Wiktor Mieczykowski po raz kolejny udowodnił swój nieprzeciętny talent, tym razem sięgając po drugie miejsce. Jego mama została uhonorowana za wyróżniający się akompaniament.

Już 16 maja Wiktora Mieczykowskiego będziemy mogli podziwiać podczas Koncertu Talentów, w którym zagra z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Wcześniej jednak, bo już 4 maja czeka go niezwykle prestiżowy występ w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, gdzie zagra wraz z Lusławicką Orkiestrą Talentów, której jest członkiem. Uczący się w szóstej klasie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Płocku Wiktor jest również studentem holenderskiego Young Talent Class Conservatorium Maastricht. W Holandii opiekuje się nim prof. Robert Szreder, a w Polsce prof. Anna Rzymyszkiewicz.

Fot. Archiwum prywatne


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE