Reklama

Małachowianka pożegnała kolejnych absolwentów [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Małachowianka pożegnała kolejnych absolwentów [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Małachowianka żegnała dziś uroczyście kolejny rocznik absolwentów. Nie zabrakło wyróżnień dla najlepszych uczniów i podziękowań dla nauczycieli.

Małachowianka żegnała dziś uroczyście kolejny rocznik absolwentów. Nie zabrakło wyróżnień dla najlepszych uczniów i podziękowań dla nauczycieli. 

Czas nieubłaganie pędzi do przodu, a kolejne pokolenie Małachowiaków opuściło dziś mury szkoły. Wrócą tu jeszcze za kilka dni, aby napisać egzamin maturalny i jak zapewniała Katarzyna Góralska, dyrektorka liceum, drzwi zawsze będą dla nich otwarte. 

- Przed wami przyszłość. Wielka niewiadoma, ale i wielka przygoda - mówiła dyrektorka. - Nie twórzcie sobie żadnych ograniczeń, pokonujcie wszelkie przeszkody, bo ona na pewno pojawią się na waszej drodze. Bądźcie optymistami, bo optymiści żyją dłużej i więcej osiągają w życiu. 

Przypomniała też, że w 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a wielu Małachowiaków walczyło o wolność. 

- Najlepiej jak tylko potrafili, starali się służyć ojczyźnie. Pamiętajcie, że choć sztuką jest umierać za ojczyznę, równie wielką jest dobrze dla niej żyć. Starajcie się tak spożytkować swoje życie - apelowała. 

W końcu przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych klas i absolwentów. Do klas III w tym roku szkolnym uczęszczało 266 uczniów - wszyscy otrzymali świadectwo końcowe. Średnia ocen to 4,26. Najlepsze pod tym względem były klasa III E (4,3), III D (4,55) i III A (4,77). 54 uczniów miało średnią minimum 4,76. Frekwencja to 90,78%, a dwie uczennicy odebrały nawet świadectwa za 100% obecność. 

Przyznano także dziewięć medali Diligentiae, bo tyle było klas. Złoty otrzymała Joanna Sikorska z klasy 3C. Pozostałe osiem jest srebrnych

Laureaci medalu Diligentiae 2017/18:

1. Joanna Sikorska,

2. Szymon Staneta,

3. Zuzanna Jachowicz,

4. Julia Stańczak,

5. Julia Szymańska,

6. Paulina Pazdrak,

7. Kacper Kałuziak,

8. Alicja Raczyńska, 

9. Marta Lińska. 

Uczniowie zadbali także o krótki program artystyczny, a na koniec tradycyjnie wystąpił szkolny chór "Minstrel". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE