Reklama

Magistrala gazowa pod Wisłą aktualna?

Opublikowano:
Autor:

Magistrala gazowa pod Wisłą aktualna? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat gazyfikacji lewobrzeżnej części miasta co i rusz jest poruszany przez mieszkańców. Tym razem kolejny raz upomniała się o sprawę radna Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Smardzewska-Czmiel. Co z inwestycją, na którą liczy wielu mieszkańców Radziwia?

Temat gazyfikacji lewobrzeżnej części miasta co i rusz jest poruszany przez mieszkańców. Tym razem kolejny raz upomniała się o sprawę radna Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Smardzewska-Czmiel. Co z inwestycją, na którą liczy wielu mieszkańców Radziwia?

Spółka PGNiG jeszcze pod koniec 2013 roku potwierdziła zainteresowanie budową magistrali gazowej do lewobrzeżnej części Płocka poprzez stworzenie przejścia przez Wisłę. Ale w grę wchodzi tradycyjnie opłacalność takiego przedsięwzięcia, czyli krótko mówiąc, czy znaleźliby się ewentualni odbiorcy. Miała także przeanalizować możliwe rozwiązania stworzenia takiego przejścia, stąd zamierzano opracować trzy warianty.

Pod koniec stycznia 2014 roku poprzedni wiceprezydent Cezary Lewandowski informował, że spółka lada moment powinna ogłosić przetarg na przygotowanie koncepcji budowy magistrali. Dzięki temu koncepcja miała być gotowa jeszcze przez zakończeniem tego roku.

Jak poinformował płocki Ratusz kierownik sekcji rozwoju i przyłączania w PGNiG, Bartosz Górski, spółka aktualnie zajmuje się analizowaniem koncepcji, którą przedłożył jej wyłoniony w przetargu wykonawca. W tym celu, nadmienia wiceprezydent Jacek Terebus, PGNiG zwróciła się o udostępnienie informacji odnośnie realizowanej przez Wodociągi Płockie inwestycji związanej budową kolektora tłocznego pod dnem rzeki, ponieważ rozpatrywana jest opcja powiązania obu inwestycji.

Jednakże to tylko jedna z możliwości. W dalszym ciągu na zaopiniowanie czekają kwestie opłacalności, rozwiązanie problemów technicznych i logistycznych, jak również finansowe rozplanowanie przedsięwzięcia.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE