Reklama

Magda Gessler ponownie w Płocku. Bistro do kontroli

Opublikowano:
Autor:

Magda Gessler ponownie w Płocku. Bistro do kontroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek restauratorka Magda Gessler sprawdziła jak sobie radzą właściciele dawnej restauracji "U Mariusza". Lokal pod wpływem kuchennych rewolucji zmienił nazwę na "Bistro w kapuście". W górnej części pojawił się nowy wystrój, ostatnio wprowadzono także nową kartę z daniami - a jakże - z kapustą.

We wtorek restauratorka Magda Gessler sprawdziła jak sobie radzą właściciele dawnej restauracji "U Mariusza". Lokal pod wpływem kuchennych rewolucji zmienił nazwę na "Bistro w kapuście". W górnej części pojawił się nowy wystrój, ostatnio wprowadzono także nową kartę z daniami - a jakże - z kapustą.

Niektórzy twierdzą, że Magda Gessler przeprowadza bezkrwawe rewolucje, dzięki czemu kolejne lokale w kraju przemieniają się z brzydkich kaczątek w piękne restauracyjne łabędzie. Równie dobrze program można traktować niczym pewnego rodzaju test, czy nowe pomysły w dłuższej perspektywie rzeczywiście okazują się trafione.

W 20. już sezonie programu, który wystartuje w czwartek 5 września o godz. 21.30, kolejne talerze polecą z brzękiem na podłogę i w kolejnych kuchniach powstaną dania mające zwabić klientelę. Wiadomo, że tym razem zmianom zostaną poddane lokale w Łodzi czy Wejherowie, restauracja tajska w Warszawie, lokale w Prudniku, Dusznikach Zdroju i Kościerzynie, a także bar typu fast food w Ostrowie Wielkopolskim. Płocki lokal przy ul. Grodzkiej był jednym z ostatnich i raczej jeszcze poczekamy na emisję odcinka. W międzyczasie można spróbować dań z nowego menu. Pojawiły się m.in. gołąbki z ziemniakami i koperkiem, kotlet schabowy z bigosem i ziemniaczkami, pierogi z mięsem bądź z kapustą i grzybami, klopsiki, rosołek albo tatar wołowy, natomiast w osobnym menu Magdy Gessler proponują gazpacho z awokado albo czerwonego gołąbka z jagnięciną bądź zielonego gołąbka z sosem jogurtowym.

Nowa nazwa i główki kapusty w formie dekoracji mogły niektórych zaskoczyć, lecz jak się okazuje ekipa programu przeprowadziła nie tylko rekonesans wśród okolicznych lokali, ale też czerpała z historii. W miejscu, w którym obecnie znajduje się stadion, dawniej można było zobaczyć pola, na których m.in. rosła kapusta, z kolei teren w pobliżu obecnej filii Politechniki Warszawskiej (obecnie jest tam Kaufland) był wielkim sadem.

Na profilu lokalu tuż po ponownej wizycie Magdy Gessler pojawił się wpis ze zdjęciami:

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają zmiany we wnętrzu, można to zrobić wirtualnie, wystarczy kliknąć w link.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE