Reklama

Maciej Dąbrowski wybrał partię. Partię tworzoną przez Marka Jakubiaka

Opublikowano:
Autor:

Maciej Dąbrowski wybrał partię. Partię tworzoną przez Marka Jakubiaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejne odejście jako reperkusja tegorocznych wyborów samorządowych. Najpierw Sojusz Lewicy Demokratycznej w Płocku został bez przewodniczącego po odejściu Litosławy Koper. A teraz Kukiz'15 opuścił Maciej Dąbrowski, co jednak nie jest dużym zaskoczeniem w kontekście wcześniejszego wyjścia z szeregu posła Marka Jakubiaka.

Kolejne odejście jako reperkusja tegorocznych wyborów samorządowych. Najpierw Sojusz Lewicy Demokratycznej w Płocku został bez przewodniczącego po odejściu Litosławy Koper. A teraz Kukiz'15 opuścił Maciej Dąbrowski, co jednak nie jest dużym zaskoczeniem w kontekście wcześniejszego wyjścia z szeregu posła Marka Jakubiaka.

Źle się dzieje w Kukiz'15? Z pewnością nie ma najlepszej passy. A skoro na górze są kłopoty, to i w oddolnych strukturach zaczyna trzeszczeć. Zwłaszcza, że w Płocku nie uzyskano mandatu radnego, ani też lider lokalny - Maciej Dąbrowski - był daleki od zdobycia posady prezydenta Płocka. Dąbrowski postanowił pożegnać się z ruchem, publikując na Facebooku wyjaśnienie:

- Jako przewodniczący K'15 okręgu 16 i osoba współtworząca ten ruch od samego początku jest mi niewymownie przykro występować z K'15. Niestety ostatnie tygodnie pokazały, że już nie mogę firmować swoim nazwiskiem tego ruchu. Składa się na to wiele przyczyn, a czarę goryczy przelał fakt pominięcia mnie w ostatnim zjeździe K'15. Widzę tu metodyczne działanie przeciwko wszystkim ludziom tworzącym okręg 16. Już podczas kampanii wyborczej byliśmy pomijani przez Pawła Kukiza, który z premedytacją nie przyjmował moich zaproszeń przyjazdu do Płocka. Niejednokrotnie prosiłem Pawła o pomoc i zawsze zasłaniał się brakiem czasu. Osobiście prosiłem go w Kutnie, aby będąc tak blisko Płocka podjechał do nas choć na godzinę. Nie znalazł czasu! Cała kampania wyborcza w okręgu 16 została więc w rękach kilku osób, które mimo braku wsparcia osiągnęły całkiem dobry wynik mimo wysiłku pogrzebania K'15 na Mazowszu.

Maciej Dąbrowski nie zamierza wycofywać się "z pracy na rzecz Płocka i Polski". Zapowiedział, że przystępuje do Federacji Dla Rzeczypospolitej, aby wspierać Marka Jakubiaka. - Wierzę, że razem możemy zdziałać wiele dobrego dla naszego społeczeństwa.

Jak zapewnia sam Jakubiak, podpisy są już zebrane i za chwilę Federacja dla Rzeczpospolitej zostanie zarejestrowana. Kończą się prace nad statutem. Zapowiada pluralizm przy podejmowaniu decyzji, np. na sporne tematy w partii będą odbywały się referenda wewnętrzne. - Na pewno na federacja nie powstaje po to, aby być PiS-em.

[ZT]20767[/ZT]

[ZT]20780[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE