Reklama

Łuna nad zakładem Orlenu jeszcze przez kilka tygodni

Opublikowano:
Autor:

Łuna nad zakładem Orlenu jeszcze przez kilka tygodni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biuro prasowe Orlenu informuje, że pochodnię zobaczymy nawet do połowy czerwca. Wówczas najprawdopodobniej zakończą się prowadzone prace remontowe. - Reakcjom procesowym mogą także towarzyszyć ze zmienną intensywnością efekty dźwiękowe lub, przy wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, niewielkie wyczuwalne w okolicach zakładu zapachy charakterystyczne dla branży rafineryjnej.

Biuro prasowe Orlenu informuje, że łunę nad zakładem zobaczymy nawet do połowy czerwca. Wówczas najprawdopodobniej zakończą się prowadzone prace remontowe. - Reakcjom procesowym mogą także towarzyszyć ze zmienną intensywnością efekty dźwiękowe lub, przy wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, niewielkie wyczuwalne w okolicach zakładu zapachy charakterystyczne dla branży rafineryjnej.

W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen trwają okresowe planowane postoje remontowe wybranych instalacji. - Zgodnie z obecnie zaplanowanym harmonogramem prace remontowe trwają w zależności od stopnia złożoności modernizacji poszczególnych instalacji, od kilku do kilkunastu dni – informuje biuro prasowe koncernu. Zapewniają jednocześnie, że wszystko odbywa się "pod nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników, z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska i zgodnie z procedurami w zakresie bezpieczeństwa". - W czasie postoju zostaną wykonane także przeglądy urządzeń i instalacji pod nadzorem ekspertów Urzędu Dozoru Technicznego. Główne prace remontowe są przeprowadzane w godzinach od 6:00 do 18:00.

- Przypomnijmy, iż zauważalne efekty świetlne, jak i dźwiękowe, słyszalne z różną częstotliwością, są następstwem atomizacji parą wodną pompowaną pod wysokim ciśnieniem, czyli skierowaniem węglowodorów do całkowitej utylizacji w warunkach wysokiej temperatury – czytamy w przysłanym komunikacie. - Jest to proces bezpieczny odbywający się pod kontrolą, w atmosferze gazowej i objawia się płomieniem widocznym na tzw. pochodniach, które w każdej rafinerii na świecie są niezbędnym elementem wyposażenia systemu bezpieczeństwa procesowego w instalacjach produkcyjnych. Przeprowadzenie tego typu działania wynika zarówno z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego, jak również środowiskowego. W prawidłowo przeprowadzonym procesie do atmosfery uwalniany jest jedynie dwutlenek węgla i para.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE