Reklama

Ludowcy z Mazowsza ponownie wybrali prezesa

Opublikowano:
Autor:

Ludowcy z Mazowsza ponownie wybrali prezesa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ludowcy wybrali prezesa w trakcie V Wojewódzkiego Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na Mazowszu został nim..

Ludowcy wybrali prezesa w trakcie V Wojewódzkiego Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego, który odbył się 5 listopada. Na Mazowszu został nim...

Marszałek naszego województwa Adam Struzik został ponownie wybrany na prezesa ludowców na Mazowszu. Zagłosowało na niego 269 delegatów, 32 było przeciw. Stwierdzono też cztery nieważne głosy. Kontrkandydatem dotychczasowego prezesa był wójt gminy Cegłów Marcin Uchman.

Adam Struzik dziękował za zaufanie, uczestnictwo w zjeździe oraz za merytoryczną dyskusję.

- Jestem przekonany, że PSL będzie dalej dobrze służyło mieszkańcom Mazowsza – mówił marszałek.

Chwalił tempo rozwoju regionu. Najważniejsze, jak zastrzegał, aby to tempo utrzymać. Rozwój powinien być osiągany poprzez wdrażanie innowacji i inwestycje, w tym ze środków europejskich.

Oszukana wieś

W trakcie spotkania prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz cieszył się z frekwencji, która jego zdaniem pokazuje, że wśród członków partii „nie brakuje ludzi odpowiedzialnych, których łączą wspólne wartości”. Krytykował postępowanie Prawa i Sprawiedliwości wobec wsi, określając je mianem „polityki władzy totalnej”.

- PiS odnosi się do wartości Witosa tylko wtedy, kiedy zabiega o głosy rolników. Po wyborach zapomina o składanych obietnicach. Wieś została po prostu oszukana – stwierdził prezes.

Jego słowa, podobnie jak fragment przemówienia Adama Struzika, przytoczyło biuro prasowe PSL na stronie internetowej partii.

PSL zbiera szyki przed następnymi wyborami. Na 19 listopada zaplanowano kongres. Wówczas mają zaprezentować kierunki swojej polityki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE