Reklama

Lokalizator rodziny - czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Opublikowano:
Autor:

Lokalizator rodziny - czym jest i dlaczego warto z niego korzystać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla większości z nas rodzina jest najwyższą wartością. Obdarzamy bliskie nam osoby uczuciem i często martwimy się o nich.

Dla większości z nas rodzina jest najwyższą wartością. Obdarzamy bliskie nam osoby uczuciem i często martwimy się o nich.

Nie ma w tym nic dziwnego. Każdego dnia słyszymy przecież informacje o zaginięciach, ucieczkach dzieci z domu, wypadkach. To oczywiste, że wyobraźnia podsuwa nam czasem straszne obrazy. Na szczęście, nie musimy się z nimi zmagać. Istnieją bowiem rozwiązania, dzięki którym możemy mieć pewność, że nasi bliscy są bezpieczni. Jednym z nich jest lokalizator rodziny. Sprawdźmy czym jest i dlaczego warto z niego korzystać.

Czym jest lokalizator rodziny

Lokalizator rodziny to nic innego jak Tracker GPS czyli rozwiązanie od lat wykorzystywane np. przez firmy transportowe. Wystarczy posiadanie telefonu komórkowego z funkcją GPS by każdy z członków rodziny mógł zostać przypisany do prywatnej mapy, która pozwala na śledzenie wszystkich odbiorników. Narzędzie to jest całkowicie bezpieczne, nie narusza również prywatności członków rodziny.

Co ważne, odczyty na mapie pokazują się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu skuteczność działania lokalizatora jest naprawdę duża. Warto również wspomnieć o tym, że możemy odczytywać również historię lokalizacji, dzięki czemu w przypadku, w którym stanie się coś niepokojącego możemy sprawdzić gdzie kolejno danego dnia przebywała dana osoba. Więcej informacji na temat lokalizatora rodzinnego znajdziesz na stronie gpswox.com/family-locator.

Jakie posiada funkcje?

Lokalizator rodzinny posiada wiele przydatnych funkcji, które są w stanie ułatwić nam codzienność i zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Przede wszystkim korzystając z tego narzędzia nie musimy wcale wciąż spoglądać na mapę. Ustawienia lokalizatora bowiem pozwalają na wysyłanie automatycznych powiadomień np. w chwili gdy dziecko dotrze do szkoły lub opuści jej budynek. To jednak nie wszystko. Każdy z nas zna sytuacje, w których rozładowany smartfon przyczynił się do powstania wielu stresujących sytuacji. Dzięki lokalizatorowi rodziny możemy ich uniknąć.

Aplikacja śledzi bowiem poziom naładowania urządzenia i informuje o tym bliskich. Jeśli zauważysz, że np. bateria w telefonie dziecka rozładowuje się możesz szybko i wygodnie powiadomić je o tym. Nawet jeśli nie będzie miało dostępu do ładowarki będziesz też wiedzieć, że brak możliwości wykonania połączenia jest spowodowany właśnie rozładowanym telefonem, nie zaś niebezpieczną sytuacją.

Mówiąc o funkcjach lokalizatora rodziny warto wspomnieć również o tym, że narzędzie to pozwala nam również na przewidywanie czasu podróży do domu. To spora pomoc w planowaniu życia rodzinnego. Jak więc widać narzędzie to jest naprawdę funkcjonalne. Co więcej, możemy korzystać z niego zarówno w płatnej wersji Premium, jak i zupełnie za darmo.

Dlaczego warto z niego korzystać?

Korzystanie z lokalizatora rodziny ma wiele zalet. Przede wszystkim, dzięki temu narzędziu zawsze wiemy gdzie znajdują się osoby nam bliskie. Może to pomóc zwłaszcza w trudnych, kryzysowych sytuacjach takich jak wypadek, uprowadzenie, ucieczka. W zaledwie kilka chwil sprawdzimy skąd pochodzi sygnał GPS osoby, z którą nie możemy się skontaktować.

Warto jednak mieć świadomość, że narzędzie to równie dobrze sprawdza się w codziennych sytuacjach. Za pomocą lokalizatora rodziny sprawdzimy np. czy dzieci wracają już ze szkoły lub czy nasza druga połowa opuściła już miejsce pracy. Ułatwia to np. przygotowywanie posiłków na czas lub też planowanie dalszej części dnia.

Podstawową zaletą korzystania z lokalizatora rodziny jest jednak poczucie bezpieczeństwa. Mając świadomość, że w każdej chwili możemy sprawdzić gdzie znajdują się bliskie nam osoby sprawia, że czujemy się pewniej. Możemy więc spokojnie zająć się swoimi zajęciami bez uczucia niepokoju.

Podsumowując, lokalizator rodziny to nowoczesne rozwiązanie, które znacząco zwiększyć może bezpieczeństwo wszystkich bliskich nam osób. To jednak nie wszystko. To również przydatne narzędzie, które ułatwi komunikację pomiędzy członkami rodziny oraz planowanie codziennych aktywności. Nic więc dziwnego, że liczba osób, które decydują się na korzystanie z tego rozwiązania stale rośnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE