Reklama

Lokal na komunię? Może być duży problem

Opublikowano:
Autor:

Lokal na komunię? Może być duży problem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju przyszłego roku dzieci tradycyjnie przystąpią do sakramentu I komunii świętej. Niektórzy rodzice decydują się na wyprawienie z tej okazji uroczystości. Okazuje się, że już teraz zarezerwowanie sali to spory problem!

W maju przyszłego roku dzieci tradycyjnie przystąpią do sakramentu I komunii świętej. Niektórzy rodzice decydują się na wyprawienie z tej okazji uroczystości. Okazuje się, że już teraz  zarezerwowanie sali to spory problem!

Spędza to sen z oczu wielu rodzicom, którzy pytają się: gdzie wyprawić komunię dziecka? To dopiero połowa października, a w wielu lokalach miejsca na imprezę komunijną już zarezerwowane od dawna. Dlaczego? 

Od pewnego czasu na Mazowszu do komunii przystępują uczniowie klas III szkół podstawowych. Teraźniejsze III klasy są jednak dużo bardziej liczne. To efekt poprzedniej reformy edukacji, która wprowadziła obowiązek szkolny dla 6-latków. W jednej klasie spotkały się więc dzieci z dwóch roczników, stąd dużo większa ilość dzieci.

- Może dojść do takiej sytuacji, że do Komunii będą szły dzieci w rożnym wieku, ale jest to związane z reformą edukacji i 6-letnimi dziećmi, które szły do szkoły w innym terminie - wyjaśnia Elżbieta Grzybowska, rzeczniczka prasowa Diecezji Płockiej. 

Odczuli to restauratorzy, którzy niemal wszystkie majowe terminy mają pozajmowane. Skontaktowaliśmy się z kilkoma z nich. Przyznają, że ruch w tym roku jest większy.

- Od kilku lat to standard, że już na początku roku szkolnego mamy zajęte wszystkie majowe terminy. W tym roku wszystkie  zostały zajęte już w pierwszych tygodniach września - przyznaje Tomasz Linowski, właściciel sali balowej "Perła Mazowsza". 

Podobnie sytuacja wygląda w Hotelu Herman, gdzie odbywa się nawet siedem uroczystości jednocześnie, a mimo to zostały zaledwie dwie wolne daty. 

- Mamy zarezerwowaną już większość terminów - mówi  Ewa Bieńkowska. - Zgadza się, większość rezerwacji została złożona już we wrześniu, a nawet wcześniej. Kiedy tylko parafie ogłosiły terminy komunii, rozdzwoniły się telefony. Tak jest od lat. 

Jak wygląda taka uroczystość? To zależy. Może to być obiad tylko dla najbliższych, a zdarzają się wykwintne uroczystości na 50-60 osób.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE