Reklama

LIST. Może darmowe obiady na stołówkach?

Opublikowano:
Autor:

LIST. Może darmowe obiady na stołówkach? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Karta dla rodzin wielodzietnych mogłaby zapewniać ulgę w opłatach za śmieci i wodę - uważa nasz czytelnik. Jego zdaniem, rodzice trojga lub więcej pociech powinni też mniej płacić za pobyt maluchów w przedszkolu i obiady na szkolnych stołówkach.

Karta dla rodzin wielodzietnych mogłaby zapewniać ulgę w opłatach za śmieci i wodę - uważa nasz czytelnik. Jego zdaniem, rodzice trojga lub więcej pociech powinni też mniej płacić za pobyt maluchów w przedszkolu i obiady na szkolnych stołówkach.

Nasz czytelnik, głowa pięcioosobowej rodziny i  posiadacz Płockiej Karty Familijnej 3+, po publikacji dzisiejszego artykułu o trwających konsultacjach napisał do nas list. Wynika z niego, że rodzina bardzo sobie chwali posiadanie Karty, ale ma też kilka pomysłów, które mogłyby ją ulepszyć. Oto one:

Droga redakcjo,

W nawiązaniu do artykułu na temat Płockiej Karty Familijnej 3+ moje przemyślenia:

Rodziną 3+ jesteśmy od blisko roku, co pozwoliło nam poznać zalety posiadania Płockiej karty 3+ i ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Już w czasie 10-11 miesięcy wielokrotnie korzystaliśmy z ulg, które dają obie karty.

Największym udogodnieniem dla naszej rodziny z tytułu posiadania Płockiej karty 3+ jest 50% ulga na bilety długookresowe w Komunikacji Miejskiej. W skali roku to dało naszej rodzinie realne oszczędności na poziomie kilkuset złotych. Korzystamy też z ulgi na Podolance. Jesteśmy teraz dzięki karcie dwa razy częściej na basenie niż bez niej, wydając tyle co dotychczas. Skorzystaliśmy – i my, i dzieci, też z ulgi na bilety w kinie NovePrzedwiośnie oraz w Caritas na zakup zaproszeń na chrzciny i na zakup podręcznika do religii w Księgarni Diecezjalnej. Natomiast dzięki ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny zwiedziliśmy na preferencyjnych warunkach Stadion Narodowy w Warszawie. Zwrot nadpłaconego podatku otrzymaliśmy w ciągu dwóch tygodni, ponieważ Urząd Skarbowy w ten sposób preferencyjnie obsługuje rodziny z Kartą Dużej Rodziny. Karty z pewnością są dla nas bonusem i ułatwiają nam spędzanie rodzinnie i aktywnie wolnego czasu.

W nawiązaniu do trwających konsultacji proponuję wprowadzić rozwiązania systemowe, które leżą w kompetencjach Rady Miasta Płocka. Rodziny posługujące się Płocką Kartą Familijną 3+ mogłyby płacić odpowiednio:

- opłaty ryczałtowe np. za odpady 30-40 zł dla rodziny niezależnie od liczby osób w rodzinie, a nie tak jak dotychczas 11 zł lub 16 zł od każdej osoby,

-  50% stawki opłat za metr sześcienny wody i ścieków,

- 50% stawki miesięcznych opłatach za pobyt dzieci w żłobkach i przedszkolach,

- posiłki sfinansowane w 100% przez samorząd miasta niezależnie od dochodu na członka rodziny dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Takie rozwiązanie dotyczy tylko około 500 rodzin zamieszkujących na terenie Płocka i korzystających z Płockiej Karty Familijnej 3+. W mojej opinii realnie wpisuje się w cele programu, który jest adresowany do rodzin wielodzietnych.

Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE