Reklama

Liderki Nowoczesnej przyjechały do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Liderki Nowoczesnej przyjechały do Płocka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek w Płocku gościły Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Liderki Nowoczesnej spotkały się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, a o 18:00 w Domu Darmstadt z kilkudziesięcioma mieszkańcami.

W poniedziałek w Płocku gościły Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz. Liderki Nowoczesnej spotkały się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, a o 18:00 w Domu Darmstadt z kilkudziesięcioma mieszkańcami. 

Panie spotkały się z Andrzejem Nowakowskim, który jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydenta Płocka. Spotkanie określiły jako merytoryczne, a warunki przedstawione przez Nowakowskiego jako "satysfakcjonujące" i "do przyjęcia". Jakie konkretnie miejsce na listach otrzymają kandydaci Nowoczesnej? Tego ujawniły. Kandydaci Nowoczesnej do płockiego samorządu chcą wnieść światopoglądowy liberalizm.

 - Samorząd to polityka konkretów, realizacji potrzeb mieszkańców - mówiła Lubnauer. - Nie chcemy, by ogólnopolskie konflikty tu wchodziły. Myślę, że program Nowoczesnej w Płocku będzie o to, by zapewnić mieszkańcom komfort życia. 

- Chcemy zatrzymać młodych płocczan. Stworzyć im warunki, by mogli tu pracować i zakładać rodziny. Szczegółowy program będziemy przedstawiać. Na różnych osiedlach robiliśmy mapy potrzeb i będziemy się na tym opierać - opisywała Katarzyna Kwarcińska Kulis, szefowa płockiej Nowoczesnej. 

Zapowiedzieli też interwencję poselską w sprawie zanieczyszczenia powietrza w Płocku. 

- To problem, który wykracza poza granice miasta. Trzeba to monitować także na arenie centralnej - zapewniała przewodnicząca Nowoczesnej. - Chcemy, żeby miasto było bardziej aktywne w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Nie możemy dopuścić do sytuacji, żeby mieszkańcy Płocka umierali przedwcześnie. 

O płockiej Nowoczesnej zrobiło się głośno, bo kilka tygodni temu grupa 17 członków z dnia na dzień opuściła partię. Jak zapewniają nowe władze, struktury są już odbudowane. 

- Wydaje mi się, że jesteśmy na normalnym etapie działań. Nie ma sensu mówić, ilu mamy członków. Nasze struktury na pewno sobie poradzą z przygotowaniem do wyborów. Osoby, które odchodziły z koła, zachowały się bardzo nieelegancko. Zniszczyli nam wszystkie środki komunikacji - strony na Facebooku i Twitterze. Kontakt był bardzo utrudniony, musieliśmy to odbudować. 

Po konferencji prasowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE