Reklama

Lew Amor z płockiego zoo skończy dziewięć lat [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Lew Amor z płockiego zoo skończy dziewięć lat [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę 18 lutego płocczanie będą świętować wyjątkowe urodziny. Lew Amor z płockiego zoo ma już dziewięć lat. Z tej okazji Płocki Ogród Zoologiczny przygotował liczne atrakcje, nie tylko dla najmłodszych. A ile mięsa zjada nasz sympatyczny przyjaciel?

Już w niedzielę 18 lutego płocczanie będą świętować wyjątkowe urodziny. Lew Amor z płockiego zoo ma już dziewięć lat. Z tej okazji Płocki Ogród Zoologiczny przygotował liczne atrakcje, nie tylko dla najmłodszych. A ile mięsa zjada nasz sympatyczny przyjaciel?

Amor przyjechał do Płocka w wieku 4 lat. Urodził się w warszawskim ZOO i jako małe, urocze lwiątko, ważył zaledwie 2 kg. Dziś to okazały król ZOO i przywódca stada.

- W stadzie są jeszcze dwie lwice: Fiona i Lala, z tego, co możemy zaobserwować, Amor większą sympatią darzy jednak Lalę - zauważa Magdalena Kowalkowska z płockiego ogrodu.

W dniu przyjazdu do Płocka lew ważył 209 kg. W nowym miejscu dobrze mu się powodzi, dziennie zjada blisko 5 kg mięsa z kością. Gustuje w wołowinie i króliku.

- Lwy dostają porcję jedzenia raz dziennie - informuje Patrycja Śniegowska–Kuć, opiekun zwierząt z płockiego zoo. - Gdy są na zewnętrznym wybiegu, pracownik, po upewnieniu się, że wejście dla lwów jest zamknięte, zostawia im wydzieloną porcję mięsa.

Co ciekawe poniedziałek jest dniem postu dla płockich lwów, w tym czasie mają obowiązkową głodówkę. Jak się okazuje, lwy nie tylko wylegują się na słońcu. Każdy, kto chce zobaczyć te piękne koty w ruchu, powinien odwiedzić płocki ogród rano, ponieważ wtedy Amor i jego towarzyszki mają najwięcej energii.

- Zima im nie straszna, lubią biegać po śniegu i codziennie potrzebują ruchu - dodaje Patrycja Śniegowska–Kuć.

Amor przyjechał do Płocka 19 listopada 2013 roku. W najbliższą niedzielę obchodzi swoje dziewiąte urodziny. Z tej okazji płockie zoo przygotowało szereg atrakcji, a na imprezę urodzinową zaproszony został m.in. Lew Honorek.

Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „KOCIE AMORY czyli Walentynki w ZOO”. Program zapowiada się obiecująco. Oprócz prezentów, których Amor z pewnością już nie może się doczekać, dla gości przygotowano pokaz slajdów, prezentujących niezwykłe, miłosne fakty z życia zwierząt. Uczestnicy spotkania, będą mogli wziąć udział w twórczych warsztatach, podczas których powstaną urodzinowe laurki dla Amora, kocie maski, romantyczne zakładki do książek i mydlane serduszka. Wykonane dzieła będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę.

Oczywiście nie obędzie się bez nagród. W „Loterii z pazurem” co 30 minut będzie można wygrać kocie nagrody. W kąciku fotograficznym uczestnicy będą mogli zgłosić swój udział w konkursie na najsympatyczniejszych gości i wygrać roczny karnet do zoo dla dwojga.

Urodziny odbędą się niedzielę 18 lutego w  godz. 11.00-14.30, w Pawilonie Herpetarium płockiego zoo. By wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kupić bilet wstępu do ogrodu zoologicznego.

[ZT]5683[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE