Reklama

Leroy Merlin na finiszu. Kiedy otwarcie?

Opublikowano:
Autor:

Leroy Merlin na finiszu. Kiedy otwarcie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa ogromnego marketu zbliża się ku końcowi. Kiedy sklep otworzy swoje podwoje?

Budowa ogromnego marketu zbliża się ku końcowi. Kiedy sklep otworzy swoje podwoje?

Leroy Marlin to drugi obok Decathlonu sklep tworzący powstające od kilku miesięcy przy drodze na nowy most Centrum Graniczna. Sklep sportowy francuskiej sieci powstał szybciej - jego oficjalne otwarcie odbyło się pod koniec listopada. Na market budowlany innej francuskiej sieci trzeba było poczekać trochę dłużej. Ale nie minęły trzy miesiąca, a wyrosła ogromna hala - gołym okiem widać, że prace związane z budową Leroy Marlin są już na finiszu. Na  białym trójkącie nie pojawił się jeszcze zielony szyld z nazwą marketu, tablice wskazują już kierunek, którym mają podążać samochody dostawcze.

Kiedy otwarcie? Jak dowiedzieliśmy się od Maksymiliana Pawłowskiego z Leroy Merlin, według planów, sklep ma zostać otwarty na przełomie marca i kwietnia, czyli za ok. półtora miesiąca. - Raczej nie ma takiego zagrożenia, by ten termin miał ulec zmianie - dodaje nasz rozmówca.

Nowy hipermarket o powierzchni handlowej liczącej blisko 12 tys. m kw. zajmie 5-hektarową działkę i ma być jednym z największych sklepów tej sieci w Polsce (największy, liczący prawie 18 tys. m kw. powierzchni handlowej znajduje się w Warszawie). Hipermarket zatrudnia 150 osób. Kolejne 50 pracuje w Decathlonie.

Leroy Merlin i sklep Decathlon tworzą nowe Centrum Graniczna. Aby tam dojechać, inwestor, czyli spółka Graniczna z siedzibą w Warszawie, musiała wybudować w rejonie drogi na nowy most nowy układ komunikacyjny - m.in. wiadukt, rondo, zjazdy, oświetlenie itp., które mają przydać się też po tym, jak powstanie łącznik z rondem w Boryszewie. O to, czy i ile miasto dołożyło do tego drogowego interesu dopytywał ostatnio radny Marcin Flakiewicz. Jednak, jak odpowiada wiceprezydent Cezary Lewandowski, wszystkie koszty z tym związane były po stronie inwestora, bez wkładu miasta. - Po wykonaniu prac zgodnie z podpisaną 20 maja 2012 r. umową, inwestor zobowiązuje się do nieodpłatnego przekazania na majątek gminy miasto Płock pełnego zakresu zrealizowanego układu drogowego - wyjaśnia wiceprezydent.

Fot. Portal Płock

O nowym centrum czytaj też

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE