Reklama

Lekcja języka polskiego w auli ratusza [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Lekcja języka polskiego w auli ratusza [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w środę 21 lutego, w auli ratusza odbyła się wyjątkowa lekcja. Uczestnikami spotkania była młodzież z płockich szkół, studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku, a także prezydent Andrzej Nowakowski, z wykształcenia nauczyciel języka polskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w środę 21 lutego, w auli ratusza odbyła się wyjątkowa lekcja. Uczestnikami spotkania była młodzież z płockich szkół, studenci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płocku, a także prezydent Andrzej Nowakowski, z wykształcenia nauczyciel języka polskiego.

Dzień Języka Ojczystego upamiętnia tragiczne wydarzenia z 1952 roku, które miały miejsce w Bangladeszu. Podczas demonstracji zginęło wówczas kilku studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. 

- W historii Polski również były takie okresy, w których nie można było posługiwać się językiem polskim jako urzędowym - zauważył Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Ale zawsze był to nasz język ojczysty. 

Prezydent podkreślił również, że od 1950 roku zanikło 250 języków, dlatego takie spotkania, jak dzisiejsze mają istotne znaczenie w szerzeniu wiedzy i propagowaniu zamiłowania do języka polskiego. 

- Ukończyłem studia na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku filologia polska - mówił Andrzej Nowakowski - Bardzo dobrze ten czas wspominam, nie tylko ze względu na to, że miałem okazję poznać tajniki języka ojczystego, ale w ogóle sam czas studiowania, powieważ jest to wyjątkowo ważny okres w życiu każdego, młodego człowieka, co potwierdzi z pewnością młodzież z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Prezydent zaznaczył również, że być może w przyszłym roku, a najpóźniej za dwa lata tego rodzaju spotkania będą odbywały się w mediatece, w specjalnie przygotowanej sali konferencyjnej. 

[ZT]17967[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE