Reklama

Legenda polskiego pop-rocka w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Legenda polskiego pop-rocka w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chociaż grają ze sobą już od 35 lat, ich występy wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Już niebawem grupa Bajm zagra w płockim amfiteatrze swój jubileuszowy koncert.

Chociaż grają ze sobą już od 35 lat, ich występy wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Już niebawem grupa Bajm zagra w płockim amfiteatrze swój jubileuszowy koncert.

Koncert w płockim amfiteatrze, który został zaplanowany na 18 maja, na godzinę 20, jest częścią trasy koncertowej zorganizowanej z okazji 35-lecia istnienia formacji. Możemy się więc spodziewać, że usłyszymy nie tylko utwory z najnowszych albumów, ale również hity doskonale znane z wcześniejszych lat działalności. Jak zapowiadają sami artyści, można się spodziewać również kilku niespodzianek.

Jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych formacji pop-rockowych w naszym kraju została założona w 1978 roku w Lublinie przez Beatę Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego. Pierwsze litery imion czworga założycieli utworzyły nazwę zespołu, który już w roku swego debiutu odniósł pierwszy sukces – wywalczył drugie miejsce w konkursie „Debiuty” Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu dzięki utworowi „Piechotą do lata”.

Bajm ma na swoim koncie 14 płyt, sprzedanych w ponad trzech milionach egzemplarzy. Każdy album pokryty jest złotem lub platyną. Ostatni album „Blondynka” ukazał się w marcu 2012 roku. Wszystkie teksty pisze Beata Kozidrak. Formacja ma na koncie mnóstwo wyróżnień i nagród. W 2005 Beata Kozidrak na Festiwalu w Sopocie odebrała Złotego Słowika za całokształt twórczości. Zespół koncertował w całej Europie, USA, Kanadzie i Wietnamie. Dał ponad pięć tysięcy koncertów.
Największe przeboje to: „Józek nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni”, „Co mi Panie dasz”, „Płynie w nas gorąca krew”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Małpa i ja”, „Jezioro szczęścia”, „Nagie skały”, „Biała armia”, „Ta sama chwila”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz”, „Myśli i słowa”, „Noc po ciężkim dniu”, „Wiosna w Paryżu”.

Już od 19 lat Bajm występuje w niemal niezmienionym składzie: Beata Kozidrak – vocal, Piotr Bielecki – gitara, Krzysztof Nieścior – perkusja, Adam Drath – gitara, Artur Daniewski – gitara basowa. W 2000 roku do zespołu dołączyła grająca na instrumentach klawiszowych Maria Dobrzańska.

Niedawno zmienił się skład chórku. Pozostała w nim Kasia Pietras, a odeszły śpiewające z Bajmem przez pięć lat Anna Mikoś i Alina Radziwanowska. Ich miejsca zajęły Diana Świder
(absolwentka wydziału artystycznego na kierunku jazz i muzyka estradowa UMCS), która śpiewa po francusku, angielsku, hiszpańsku, włosku i po polsku, próbuje też sił jako autor tekstów i kompozytor oraz absolwentka tego samego wydziału na UMCS-ie Ilona Rybak, która śpiewa, tańczy, pisze teksty, od dziesięciu lat występuje na scenie jako wokalistka girls bandu. W programie „Bitwa na głosy” była w drużynie Beaty.

W płockim amfiteatrze dwie nowe chórzystki będą miały jedną z pierwszych okazji, aby zaprezentować się podczas oficjalnego występu scenicznego.

Koncert Zespołu Bajm z okazji 35-lecia działalności formacji odbędzie się w Amfiteatrze w Płocku w 18 maja 20. Bilety w od cenie 50-8 złotych są do nabycia w Bileterii POKiS (Tumska 9a), EMPiK, Media Markt, Media Expert, Księgarni Skarbnica (Pl. Narutowicza 5) oraz w ticketpro.pl i  biletin.pl

Fot. Archiwum grupy BAJM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE