Reklama

Legalni bukmacherzy w Polsce - 4 cechy charakterystyczne

Opublikowano:
Autor:

Legalni bukmacherzy w Polsce - 4 cechy charakterystyczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza ustawa regulująca gry hazardowe w Polsce powstała w 1992 roku i chociaż zmieniano ją wielokrotnie, to przepisy w niej zawarte szybko stały się przestarzałe i nieaktualne. W 2009 roku zastąpiono ją ulepszoną wersją, która przez wielu specjalistów uznana została za wadliwą. Prawdziwy przełom na rynku spowodowała nowelizacja z 1 kwietnia 2017 r., wg której legalni bukmacherzy w Polsce zostali obarczeni szeregiem obowiązków, warunkujących ich dalszą działalność w tym kraju.

Pierwsza ustawa regulująca gry hazardowe w Polsce powstała w 1992 roku i chociaż zmieniano ją wielokrotnie, to przepisy w niej zawarte szybko stały się przestarzałe i nieaktualne. W 2009 roku zastąpiono ją ulepszoną wersją, która przez wielu specjalistów uznana została za wadliwą. Prawdziwy przełom na rynku spowodowała nowelizacja z 1 kwietnia 2017 r., wg której legalni bukmacherzy w Polsce zostali obarczeni szeregiem obowiązków, warunkujących ich dalszą działalność w tym kraju.

  1. Czym charakteryzują się legalni bukmacherzy w Polsce?
  2. Zalety korzystania z usług legalnych bukmacherów
 Po 1 kwietnia 2017 z polskiego rynku gier hazardowych zniknęło wielu bukmacherów, głównie zagranicznych. Ci, którzy zostali, musieli dostosować swoją działalność do nowych przepisów.

Czym charakteryzują się legalni bukmacherzy w Polsce?

Legalni bukmacherzy w Polsce stanowią obecnie nieliczną grupę, która jednak regularnie powiększa się o nowe firmy. Ich pełną listę można znaleźć na Gramgrubo.pl.

Każdy działający legalnie bukmacher musi posiadać specjalne pozwolenie na organizowanie zakładów wzajemnych, które wydaje Minister Finansów. Bukmacherzy mogą starać się o wydanie dwóch licencji: jednej na prowadzenie działalności w punktach naziemnych, a drugiej na działalność w internecie. Numer każdej z nich powinien być dostępny do wiadomości graczy. Bukmacherzy zobowiązani są także do odprowadzania podatku obrotowego od każdego zakładu, niezależnie od sposobu jego zawarcia. Podatek wynosi 12%, a informacja o nim znajduje się na kuponie. Ponadto, ci bukmacherzy, którzy działają w internecie, muszą posiadać adres strony kończący się domeną .pl.

Wyznacznikiem legalności jest również zakres oferty. Według polskiego prawa bukmacherzy mogą oferować zakłady wzajemne, ale niedozwolone są inne gry hazardowe, np. poker, kasyno lub automaty. Bukmacherzy oferujący te gry na pewno działają nielegalnie.

Zalety korzystania z usług legalnych bukmacherów

Korzystanie z usług legalnych bukmacherów bywa kosztowne, chociażby ze względu na konieczność zapłacenia podatku obrotowego, jednak ma też wiele korzyści. Gracz nie naraża się na dotkliwe konsekwencje prawne, grożące mu w przypadku udziału w nielegalnych grach hazardowych. Dodatkowo, legalni bukmacherzy walczą między sobą o klientów, oferując im bardzo atrakcyjne bonusy i promocje, jak choćby kod bonusowy Totolotek, dzięki któremu można uzyskać na swoim koncie dodatkowe środki. Gra u legalnych bukmacherów daje pewność, że wygrana zostanie wypłacona, a uzyskanie tego przychodu nie nosi znamion przestępstwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE