Reklama

Legalni bukmacherzy 2019

Opublikowano:
Autor:

Legalni bukmacherzy 2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak grzyby po deszczu, tak pojawiają się licencjonowani bukmacherzy w Polsce. Od momentu wejścia nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku Ministerstwo Finansów wydało dziesięć nowych koncesji. Ostatnim debiutantem na rynku jest firma BetFan, a już w blogach startowych pojawia się nowy bukmacher, Betclic. Co to oznacza dla rynku legalnych zakładów sportowych w Polsce?

Jak grzyby po deszczu, tak pojawiają się licencjonowani bukmacherzy w Polsce. Od momentu wejścia nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku Ministerstwo Finansów wydało dziesięć nowych koncesji. Ostatnim debiutantem na rynku jest firma BetFan, a już w blogach startowych pojawia się nowy bukmacher, Betclic. Co to oznacza dla rynku legalnych zakładów sportowych w Polsce?

Przed zmianą prawa w zakresie ustawy hazardowej w 2017 roku polski rynek dzielił się na legalnych operatorów (posiadających licencję MF) i zagraniczne firmy, które działały w sprzeczności z polską jurysdykcją, ale w zgodzie z prawem Unii Europejskiej. Stan ten niekorzystnie wpływał na budżet państwa, ale i kondycję legalnych firm. Zagraniczni potentaci nie odprowadzali podatków w Polsce przez co mogli pozwolić sobie na oferowanie lepszych kursów i wyższych wygranych. Dlatego, wg szacunków stowarzyszenia "Graj Legalnie" aż 90% graczy decydowało się na grę u zagranicznych podmiotów.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadzając zmiany w ustawie hazardowej za cel postawił sobie zlikwidowanie tzw. szarej strefy i wyrównanie szans legalny vs zagraniczny bukmacher. Nowe zapisy konkretnie podzieliły bukmacherów na legalnych i nielegalnych. A narzędzie w postaci rejestru domen zakazanych skutecznie wyeliminowało podmioty łamiące postanowienia nowelizacji ustawy hazardowej.

Na efekty szybko nie trzeba było czekać. Z Polski wycofały się największe firmy typu Bet365, które zostały uznane za nielegalne, a w ich miejsce pojawili się legalni operatorzy.

Przed 2017 roku legalnie w Internecie funkcjonowało siedmiu bukmacherów: STS, Fortuna, Totolotek, Milenium, Etoto, forBET, LVBET. Aktualnie w 2019 roku jest ich już dziesięciu, bo do tego grona dołączyli TOTALbet, PZBUK i BetFAN, a licencję posiadają Betclic, Ewinner, Typiko i OKBET. Kwestią czasu jest jak rozpoczną działalność na terenie naszego kraju.

Wraz z rosnącym rynkiem legalnych zakładów rosną wpływy do budżetu państwa i bonusy bukmacherskie. Legalni bukmacherzy prześcigają się pomiędzy z sobą w walce o klienta licytując się na bonusy powitalne. Jeszcze kilka tygodni temu prym wiódł LVBET, który za rejestracje oferował bonus dla nowych graczy 1520 zł...dziś ten rekord pobił bukmacher BetFan dając możliwość zyskania bonusu na start o wartości 3000 zł.

Co więcej, beneficjentem nowej ustawy są również kluby i związki sportowe, które mogą być sponsorowane przez bukmacherów. Wystarczy spojrzeć na Ekstraklasę, gdzie każdy klub jako jednego ze sponsorów posiada legalnego bukmachera...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE