Reklama

Lao Che nareszcie usłyszymy w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Lao Che nareszcie usłyszymy w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Lao Che, czeskie Divaldo Kvelb oraz film „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta” to pierwsze atrakcje ujawnione przez organizatorów tegorocznej edycji Rynku Sztuki. Wydarzenie będące połączeniem filmu, teatru i muzyki, rozpocznie się 31 sierpnia i trwać będzie dwa dni.

Zespół Lao Che, czeskie Divaldo Kvelb oraz film „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta” to pierwsze atrakcje ujawnione przez organizatorów tegorocznej edycji Rynku Sztuki. Wydarzenie będące połączeniem filmu, teatru i muzyki, rozpocznie się 31 sierpnia i trwać będzie dwa dni.

Formacja Lao Che to formacja z płockim rodowodem, niezwykle rzadko występująca na lokalnej scenie. W 2005 roku nagrała album „Powstanie Warszawskie”, dzięki któremu zdobyła nie tylko wielki rozgłos i popularność wśród fanów, ale również uznanie. Nie tylko fachowców na co dzień piszących o muzyce, lecz także historyków.

Lao Che mają na koncie mnóstwo koncertów w kraju i za granicą. Wydali pięć albumów, z których ostatni, pochodzący z 2012 roku „Soundtrack” zyskał status złotej płyty. Ich muzyka to bardzo ciekawie brzmiące połączenie rockowych brzmień z elektroniką, muzyką funky i hip hopem.

Wielkim wydarzeniem Rynku Sztuki, jako imprezy z pogranicza muzyki i filmu, powinna stać się projekcja arcydzieła kina niemego „Berlin: Symfonia Wielkiego Miasta” z muzyką na żywo. Autorem tego unikatowego dokumentu nakręconego w 1927 roku, jest Walter Ruttmann, jeden z pionierów niemieckiego kina eksperymentalnego.

Doskonale zmontowanym scenom z codziennego życia Berlina okresu międzywojennego towarzyszyły będą melodie na żywo, które zagraj eksperymentalne trio jazzowe Horny Trees, które tworzą Paweł Szamburski, Maciej Trifonidis Bielawski i Hubert Zemler. Muzycy przyznają, że połączyło ich zamiłowanie do zabaw z dźwiękiem i do instrumentów drewnianych, dzięki którym ich kompozycje i improwizacje zyskują absolutnie wyjątkowe brzmienie.


Czeskie Divaldo Kvelb na tegorocznym Rynku Sztuki reprezentować będzie trzeci z festiwalowych nurtów czyli teatr. Aktorzy, scenografowie i akrobaci związani z tą awangardową grupą teatralną mówią o sobie „zgrana paczka artystów oraz półciężarówka z przyczepą”.

Czeski teatr lalek przygotowuje spektakle, które trafiają do widzów ze wszystkich grup wiekowych. Ich plenerowe przedstawienia to połączenie teatru żywego planu, muzyki wykonywanej na żywo, tańca, pokazów ognia i akrobatyki. Artyści Divadla Kvelb we własnym zakresie wykonują zjawiskowe rekwizyty, które stają się aktorami w spektaklach. Divadlo Kvelb występowało już we Francji, Niemczech, Austrii, Słowacji, Rumunii i Chorwacji.

Organizatorzy Rynku Sztuki stawiają na intrygujące działania w miejskiej przestrzeni i artystów, którzy nigdy nie pozostawiają widzów obojętnymi, serwując mnóstwo pozytywnych emocji. Kolejne gwiazdy festiwalu mają być ogłoszone 10 czerwca.

Jednym z patronów medialnych festiwalu Rynek Sztuki jest Portal Płock.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE