Reklama

Lada chwila zamkną ulicę na dwa miesiące

Opublikowano:
Autor:

Lada chwila zamkną ulicę na dwa miesiące - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga kierowcy - od poniedziałku przez co najmniej siedem tygodni zamknięta będzie ulica Kazimierza Wielkiego na odcinku Topolowa-Nowowiejskiego.

Uwaga kierowcy - od poniedziałku przez co najmniej siedem tygodni zamknięta będzie ulica Kazimierza Wielkiego na odcinku Topolowa-Nowowiejskiego.

Zgodnie z zapowiedziami, w maju rozpoczynają się prace na związane z kolejnym etapem inwestycji polegającej na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej w centrum Płocka na deszczową i sanitarną , którą na zlecenie Wodociągów Płockich prowadzi firma Pol Aqua. Rozdzielenie kanalizacji ma przyczynić się do likwidacji ogromnych kałuż tworzących się po ulewach na ulicach. W związku z inwestycją na nitce Kobylińskiego w kierunku do centrum od kilkunastu tygodni trwa budowa kolektora deszczowego o średnicy 1,6 m w technologii mikrotunelingu (czyli tak jak np. buduje się metra). Teraz przyszedł czas na Kazimierza Wielkiego. Tam jednak główny kolektor deszczowy o średnicy 1,4 m będzie układany w technologii tradycyjnej, czyli w otwartym wykopie.

Dlatego - jak zapowiadają Wodociągi Płockie, od poniedziałku 5 maja przez co najmniej siedem tygodni zamknięta będzie ulica Kazimierza Wielkiego na odcinku od skrzyżowania z Topolową do Nowowiejskiego.

- Po wykonanych robotach nastąpi odtworzenie nawierzchni na całej szerokości jezdni - zapowiada wykonawca. - Realizacja przyczyni się do wyeliminowania podtopień ulic i piwnic domów w rejonach objętych projektem.

Będą kolejne objazdy dla autobusów


Z utrudnieniami muszą liczyć się też pasażerowie Komunikacji Miejskiej. Jak zapowiada Anna Kicińska, rzeczniczka spółki, w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Kazimierza Wielkiego od poniedziałku, od pierwszych kursów porannych do odwołania ulegnie zmianie trasa objazdowa autobusów linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24 i 31 jadących ze Skarpy w stronę centrum.

- Nadal wyłączony z ruchu będzie przystanek Skłodowskiej w stronę centrum, a autobusy tych  linii nadal zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak).

- Przystanek zastępczy na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach) zostanie wyłączony z ruchu. Autobusy linii 4 i 24 powrócą na przystanek Nowowiejskiego w stronę Kwiatka (przy „Ekonomiku”). W drodze z centrum w stronę Skarpy autobusy nadal jeździć będą trasami stałymi przez przystanek Skłodowskiej.

Oto objazdy dla autobusów linii 4 i 24:

• w stronę Borowiczek lub Podolszyc od przystanku Skarpa przejadą przez przystanek zastępczy na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak), następnie ulicami Kazimierza Wielkiego, Topolową, al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza do przystanku Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”), gdzie powrócą na stałą trasę;

• w stronę Cm. Komunalnego trasa bez zmian (Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska itd.).


Objazd dla autobusów linii 11, 14, 17, 18, 23, 31:

• w stronę Jachowicza, Podolszyc lub Orlenu od przystanku Skarpa przejadą przez przystanek zastępczy na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak), następnie ulicami Kazimierza Wielkiego, Topolową i al. Kobylińskiego, gdzie powrócą na stałą trasę;

• w stronę Skarpy, Winiar, Dziarnowa, Brudzenia Dużego, Mańkowa lub Brwilna trasa bez zmian (Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska itd.).


Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

• Skłodowskiej w stronę centrum – przystanek nieczynny; autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24, 31 odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Dobrzyńskiej przy DS Wcześniak;

• przystanek zastępczy na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach) – przystanek wyłączony z ruchu – autobusy linii 4 i 24 odjeżdżać będą z przystanku Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”); autobusy linii 11, 14, 17, 18, 23, 31 odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Dobrzyńskiej (przy DS Wcześniak).


Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu autobusów - ostrzega Komunikacja Miejska.  Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE