Reklama

Lada chwila rusza budowa nowej niecki

Opublikowano:
Autor:

Lada chwila rusza budowa nowej niecki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że za rok w Kobiernikach powstanie nowa niecka do składowania odpadów. – Czekaliśmy na ten moment aż 7 lat, jesteśmy absolutnymi rekordzistami – mówił dziś w Ratuszu prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Stefan Kotlewski. Koszt budowy to ok. 11 mln zł.

Wszystko wskazuje na to, że za rok w Kobiernikach powstanie nowa niecka do składowania odpadów. – Czekaliśmy na ten moment aż 7 lat, jesteśmy absolutnymi rekordzistami – mówił dziś w Ratuszu prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Stefan Kotlewski. Koszt budowy to ok. 11 mln zł.

- Budowa nowej niecki jest absolutnie konieczna – tłumaczył Kotlewski. – Bez niej musimy wywozić odpady na teren innych wysypisk, co podnosiło koszty. Dziś już jestem spokojny. Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę. Prace ruszą od października.

Łatwo nie było, głównie z racji protestów okolicznych mieszkańców. W przetargu, który ostatecznie ogłosił ZUOK na budowę nowej niecki, zdołano już wybrać wykonawcę, którym ostatecznie została firma Exalo Drilling. W Płocku, aby podpisać umowę na 11 mln zł, pojawił się przedstawiciel firmy, dyrektor jej zielonogórskiego oddziału „Diament” Janusz Popiel. Za te pieniądze powstanie w Kobiernikach niecka o pojemności 520 m3, która zajmie 3 ha. – To nam pozwoli funkcjonować przez kolejne kilkanaście lat, choć dokładnie ile, to już trudno powiedzieć ze względu na zmieniające się przepisy – mówił Kotlewski.

Zakład realizuje plany kolejnych inwestycji, tj. modernizacji części dynamicznej i biologicznej oraz rekultywacji starych składowisk spółki. Wszystkie trzy powinny zakończyć się do przyszłego roku i będą kosztowały od 30 do 35 mln zł. Oprócz wkładu własnego, część pochodzi z unijnych funduszy, z promesy (14,5 mln zł) oraz z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE