Reklama

Lada chwila połączą Płock z Łąckiem

Opublikowano:
Autor:

Lada chwila połączą Płock z Łąckiem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do tej pory obie sieci dróg rowerowych - tę płocką liczącą 30 km i łącką - 38-kilometrową dzielił nieprzejezdny odcinek w pobliżu ronda w Ciechomicach. Właśnie kończy się jego budowa - połączenie obu gmin ma być gotowe lada chwila.

Do tej pory obie sieci dróg rowerowych - tę płocką liczącą 30 km i łącką - 38-kilometrową dzielił nieprzejezdny odcinek w pobliżu ronda w Ciechomicach. Właśnie kończy się jego budowa -  połączenie obu gmin ma być gotowe lada chwila.

Brakujący, około 230-metrowy odcinek drogi rowerowej wokół ronda w Ciechomicach na skrzyżowaniu Trasy ks. Popiełuszki z ul. Kutnowską i drogą krajową nr 60 od połowy maja buduje sąsiadujący z Płockiem Łąck. Inwestycja jest już na finiszu.

Jak wyjaśnia biuro prasowe Ratusza, dzięki tej niepozornej inwestycji będzie można bez przeszkód przejechać z Płocka do Łącka - a taka trasa z pewnością spodoba się zapalonym rowerzystom. Bo w Łącku do ich dyspozycji jest ok. 38 kilometrów dróg rowerowych, wiele z niech wiedzie przez cudne leśne trasy nad jeziorami.


- Jeszcze przed wakacjami można będzie z Płocka przejechać bezpiecznie do Łącka – zapowiada wójt Łącka Zbigniew Białecki i chwali. - W ten sposób wspólnie do końca doprowadziliśmy wielkie przedsięwzięcie zbudowania jednej sieci dróg rowerowych.

W Płocku do dyspozycji rowerzystów jest prawie 30 km dróg rowerowych, tworzących sieć ścieżek, dzięki którym można bezpiecznie przejechać na rowerze właściwie od Orlenu na Podolszyce i do Ciechomic. - Ponad połowa z nich powstała w ciągu ostatnich trzech lat - chwali Ratusz, a prezydent Andrzej Nowakowski zapowiada. - W tym roku istniejące prawie 30 kilometrów wydłużymy o kolejne pięć kilometrów.


Obecnie w bezpośrednim sąsiedztwie ronda w Ciechomicach powstają kolejne odcinki ścieżek rowerowych o łącznej długości 850 m. Miejski Zarząd Dróg przygotowuje ich budowę wzdłuż ul. Kutnowskiej.

-  Do końca sierpnia rowerzyści będą mieli do dyspozycji trasę, która połączy osiedle Góry z rondem Ciechomicach - zapowiada Ratusz. - Tegoroczne plany Płocka zakładają wybudowanie kolejnych dróg rowerowych m.in. wzdłuż ul. Szpitalnej, dookoła al. Armii Krajowej oraz na kolejnym fragmencie ul. Górnej.


Plany, które ucieszą rowerzystów, ma też  wójt Łącka - chce  m.in. otoczyć ścieżką rowerową całe Jezioro Zdworskie. W tym roku zaczną się przygotowania do zbudowania drogi rowerowej przez las od drogi krajowej nr 60 w Grabinie do Nowych Rumunek.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE