Reklama

Lada chwila piłka nożna dla przedszkolaków

Opublikowano:
Autor:

Lada chwila piłka nożna dla przedszkolaków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy poniedziałek ruszają treningi nowej grupy przedszkolnej płockiego oddziału Akademii Futbolu. Akademia zaprasza na pierwsze zajęcia dzieci urodzone w latach 2010 - 2011.

Już w najbliższy poniedziałek ruszają treningi nowej grupy przedszkolnej  płockiego oddziału Akademii Futbolu. Akademia zaprasza na pierwsze zajęcia dzieci urodzone w latach 2010 - 2011.

Cztero- i pięciolatki zaczną swoją przygodę z najpopularniejszym sportem świata już w najbliższy poniedziałek, ale Akademia ma też dobrą wiadomość dla nieco starszych płocczan - trwa również nabór uzupełniający do grup dla dzieci w wieku szkolnym.

Swoich sił w szkółce mogą spróbować wszyscy chętni. - W tym wieku nie prowadzimy selekcji - każde dziecko może uczestniczyć w treningach, a przez to rozwijać swoją sprawność fizyczną - informuje Akademia. - W szkoleniu kładziemy nacisk na zabawę, edukację poprzez ruch i zarażanie dzieci sportową pasją.

Rodzice nie muszą się obawiać wycisku - dla trenerów szkółki najważniejszy jest uśmiech dziecka czyniącego postępy! A uśmiech mamy murowany już od pierwszych spotkań, bp każdy maluch po przystąpieniu do Klubu otrzyma strój piłkarski ze swoim imieniem i wybranym numerem w prezencie tak jak gwiazdy piłki nożnej.

Dlaczego warto trenować piłkę nożną już od najmłodszych lat? Bo to zdrowe! - Treningi piłkarskie dla dzieci to nie tylko praca nad techniką gry, ale przede wszystkim rozwój  koordynacji ruchowej dziecka, wzmocnienie odporności, układu mięśniowego i kostnego - wyjaśnia Akademia. - To zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu najmłodszych, wstęp do zdrowego i aktywnego trybu życia w przyszłości, dzięki czemu dbanie o zdrowie wejdzie dziecku w nawyk.

Poza sferą sportową, treningi piłkarskie mają również ogromne znaczenie dla psychiki i uspołecznienia dziecka, które uczy pracy w grupie, rozwija zdolności komunikacyjne, przełamuje barierę nieśmiałości. Zajęcia rozwijają dziecięcą spostrzegawczość i pamięć, wspierają kreatywne myślenie, uczą szybkiego reagowanie i podejmowania decyzji.

Piłka nożna jest więc doskonałym przykładem na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dziecko się bawi i rozwija swoją pasję, a przy okazji czerpie z ogromu korzyści, jakie przynosi ten sport. Dzięki zajęciom w szkółce, dzieci idące do szkoły podstawowej posiadają już podstawy do dalszego rozwoju.

Zaproszone mogą czuć się wszystkie dzieci, które lubią sport, chciałyby przeżyć swoją własną piłkarską przygodę i zyskać grono przyjaciół z boiska.

PIERWSZE ZAJĘCIA OTWARTE:

5 października (poniedziałek), godz. 18:00

duża hala sportowa Zespołu Szkół nr 1, ul. Piaska 5

następne zajęcia: 9 października, godz. 17:30

szczegółowych informacji udzieli Piotr: 

500-304-314, [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE