Reklama

Kursy z programowania komputerowego dla dzieci — zupełnie nowe oblicze edukacji!

Opublikowano:
Autor:

Kursy z programowania komputerowego dla dzieci — zupełnie nowe oblicze edukacji! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Programowanie dla dzieci to temat, który ciągle się rozwija, rosnąca popularność takich kursów sprawia, że coraz więcej rodziców decyduje się wysyłać swoje dzieci na tego typu warsztaty — dlaczego temat kursów programowania dla dzieci jest tak ważny oraz czy jest to dobry kierunek rozwoju dla naszych pociech? Sprawdź!

Programowanie dla dzieci to temat, który ciągle się rozwija, rosnąca popularność takich kursów sprawia, że coraz więcej rodziców decyduje się wysyłać swoje dzieci na tego typu warsztaty — dlaczego temat kursów programowania dla dzieci jest tak ważny oraz czy jest to dobry kierunek rozwoju dla naszych pociech? Sprawdź!

Dlaczego nauka programowania jest taka ważna?

Coraz częściej pojawiają się informację mówiące o tym, że brak podstawowych umiejętności programowania może oznaczać w przyszłości spore kłopoty na rynku pracy i nie chodzi tutaj jedynie o zawody, które związane są z nowymi technologiami czy informatyką. Otwarcie mówi się już o tym, że za kilka lat spora część różnorodnych profesji wymagać będzie umiejętności programowania urządzeń komputerowych, w sposób, który zapewni, że będą one wykonywać określone polecenia. W tym miejscu warto podkreślić fakt, że programowanie nie jest już żadnym nowym trendem, staje się ono zwyczajną i powszechną częścią rzeczywistości, w której żyjemy. Z tego właśnie powodu brak zrozumienia podstawowych jego zasad może w znacznym stopniu utrudnić dzieciom start z życie zawodowe. Kursy programowania dla dzieci mają za zadanie zapobiec takiej sytuacji i przygotować najmłodszych do odważnego pójścia przed siebie w kierunku, w jakim same sobie kiedyś wybiorą.

Programowanie dla dzieci — jakie to niesie ze sobą korzyści?

Na programowanie warto spojrzeć jak na język obcy — nie od dziś wiadomo, że im wcześniej dziecko zacznie się uczyć, chociażby angielskiego, tym lepiej dla niego. Tak samo sprawa wygląda z programowaniem — jest ono po prostu nauką innego rodzaju języka, języka potrzebnego w przyszłości. Wcześnie rozpoczęta nauka programowania niesie jednak za sobą szereg innych korzyści niż tylko możliwość szybkiego opanowania tej tematyki.

Programowanie sprawia, że dziecko nabiera wiary w siebie i swoje umiejętności, co wynika z tego, że pisząc program, widzi maszynę, która wykonuje to, co on jej zadał. Buduje to w dziecku poczucie własnej wartości, co jest czymś zupełnie bezcennym. Kolejną sprawą jest kwestia jasnego wyrażania swoich oczekiwań — komputer nie jest w stanie domyślić się, co dziecko chce mu przekazać, dopiero jasne sformułowania są w stanie uruchomić odpowiednie działania.

Nie bez znaczenia jest także rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i łączenia faktów — programowanie wymaga planowania oraz przewidywania konsekwencji działania, z pewnością rozwija więc w dzieciach umiejętności rozwiązywania pojawiających się problemów i kojarzenia faktów. Wiele osób jako zalety nauki programowania dla dzieci wskazuje również rozwijanie umiejętności konsekwentnego dążenia do celu — bywa, że szukanie błędu trwa dłuższą chwilę i nie zawsze wszystko udaje się od razu, co jest dla dzieci prawdziwą lekcją cierpliwości i wytrwałości.

Nie można jednak zapominać o najważniejszej dla najmłodszych kwestii, a więc zabawie — dobrze prowadzone warsztaty i kursy z programowania są dla dzieci przede wszystkim kreatywną formą spędzania wolnego czasu. Odpowiednio skonstruowane zadania oraz wykładowcy sprawiają, że dziecko jednocześnie bawi się i uczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE