Reklama

Reklama

Kursy języka polskiego w Płocku dla uchodźców z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kursy języka polskiego w Płocku dla uchodźców z Ukrainy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKN ORLEN w ramach pilotażowego projektu „ORLEN Dla Płocka. Solidarni z Ukrainą” zorganizuje kursy języka polskiego zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz tygodniowe zajęcia artystyczno-językowe dla najmłodszych uchodźców. To kolejne działania, w które angażuje się PKN ORLEN w celu udzielenia wsparcia uchodźcom z Ukrainy.

Reklama

Bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy w wieku 5-6 lat zaplanowano w formie tygodniowych zajęć artystyczno-językowych, podczas których najmłodsi będą mogli aktywnie spędzić czas i uczyć się języka polskiego. Na potrzeby prowadzenia zajęć przygotowana i urządzona zostanie świetlica. Jedna część będzie przeznaczona do zajęć edukacyjnych, a druga będzie funkcjonowała jako kącik zabawy i relaksu. Dzieci w trakcie 4-godzinnych spotkań będą miały zapewnioną opiekę, a rodzice w tym czasie mogą załatwić niezbędne formalności. Zajęcia będą trwały przez 8 tygodni, a ich start zaplanowano na poniedziałek 9 maja br.

W celu ułatwienia adaptacji w Polsce, dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży i dorosłych, którzy po wybuchu wojny na Ukrainie schronili się w Płocku prowadzone będą kursy języka polskiego. Dzięki finansowemu wsparciu PKN ORLEN, dla chętnych  utworzonych zostanie 5 popołudniowych grup językowych w podziale na grupy wiekowe.

Projekt „ORLEN Dla Płocka. Solidarni z Ukrainą” będzie realizowany w okresie 9 maja – 1 lipca 2022 r., a zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone będą w dniach 4 - 5 maja 2022 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.centrumedukacji.pl/PL/DlaMediow/Aktualnosci/Strony/Solidarni-z-Ukrainą.aspx lub bezpośrednio w Centrum Edukacji Grupa ORLEN pod numerem telefonu (24) 365 86 25 w godz. 9.00 – 15.00

PKN ORLEN od momentu wybuchu wojny na Ukrainie zaangażował się w pomoc uchodźcom. Zarząd Spółki podjął decyzję o przyjęciu uchodźców wojennych w Hotelu Petrochemia, ponadto pracownicy całej Grupy Kapitałowej włączyli się aktywnie w zbiórkę darów. W większości umów sponsoringowych realizowanych wspólnie z partnerami w ramach świadczeń uwzględniamy działania edukacyjne, kulturalne i sportowe skierowane również do dzieci i rodzin z Ukrainy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy