Reklama

Kupią 23 nowe ambulansy. Kilka karatek będzie dla Płocka

Opublikowano:
Autor:

Kupią 23 nowe ambulansy. Kilka karatek będzie dla Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dodatkowe środki na zakup 23 nowych ambulansów, dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego, otrzymają placówki w Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Warszawie.

Dodatkowe środki na zakup 23 nowych ambulansów, dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego, otrzymają placówki w Płocku, Siedlcach, Ostrołęce i Warszawie.

Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego w wysokości 11,8 mln zł na zakup 23 nowych ambulansów. Pieniądze na ten cel trafią Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans na Mazowszu.

Najwięcej, 5,8 mln zł, przeznaczono dla Warszawy na zakup 11 karetek. Wojewódzka Stacja Pogotowia w Płocku otrzyma środki w wysokości 2,6 mln zł, aby nabyła pięć nowych ambulansów. Cztery nowe pojazdy pojawią się także w Ostrołęce. Łącznie zostanie zakupionych 20 ambulansów typu C, czyli tych najbardziej zaawansowanych, które posiadają specjalistyczny sprzęt do ratowania życia pacjentów. Z kolei w Siedlcach będą to trzy karetki, w tym dwie specjalistyczne typu S, używane w stanach zagrożenia życia i jedna podstawowa oznaczona literką P wysyłana do wypadków, urazów i zachorowań nie wymagających specjalistycznego sprzętu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE