Reklama

Kubica odchodzi z Williamsa. Orlen: Zamierzamy pozostać w Formule 1

Opublikowano:
Autor:

Kubica odchodzi z Williamsa. Orlen: Zamierzamy pozostać w Formule 1 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Robert Kubica jest pierwszym, i jak dotąd jedynym Polakiem, który startował w Formule 1. W czwartek ogłosił, że zamierza rozstać się z ROKiT Williams Racing. Także PKN Orlen, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem. - Będziemy kontynuować współpracę z zawodnikiem, pozostaniemy także w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki - poinformował koncern.

Robert Kubica jest pierwszym, i jak dotąd jedynym Polakiem, który startował w Formule 1. W czwartek ogłosił, że zamierza rozstać się z ROKiT Williams Racing. Także PKN Orlen, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem. – Będziemy kontynuować współpracę z zawodnikiem, pozostaniemy także w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki – poinformował koncern.

Kubica zastrzega, że odejście z ROKiT Williams Racing to wyłącznie jego decyzja. Nadal chciałby być także zaangażowany w Formułę 1. Jak poinformowało biuro prasowe PKN Orlen, dotychczasowe umowy pomiędzy Robertem Kubicą i koncernem a ROKiT Williams Racing obowiązują do zakończenia obecnego sezonu, a ich zakres nie ulega zmianie. Koncern prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami z zamiarem dalszego zaangażowania w Formułę 1.

– W przyszłym sezonie kontynuujemy współpracę z Robertem #Kubica i zostajemy w Formule 1! – zapewniono na Twitterze.

– Dzięki dotychczasowej obecności PKN Orlen w Formule 1 odnieśliśmy wymierne korzyści wizerunkowe i biznesowe – zapewnia prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. – Od początku naszej współpracy deklarowaliśmy, że jesteśmy z Robertem Kubicą bez względu na okoliczności, dlatego nadal pozostanie on członkiem Orlen Teamu. Na obecnym etapie wspólnie rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon, chcąc wybrać ten najbardziej korzystny dla obu stron. Zamierzamy pozostać w Formule 1, wzmacniając międzynarodową rozpoznawalność marki Orlen, w szczególności na rynkach, na których posiadamy naszą sieć detaliczną.

W koncernie mocno podkreślają pozytywne efekty zaangażowania Roberta Kubicy w działania komunikacyjne, które są z korzyścią dla samej marki. Przytaczają także dane: – Według badań instytutu ARC Rynek i Opinia co 6. kierowca przyznaje, że sponsoring zawodnika wpłynął na częstsze korzystanie ze stacji Orlen, a w przypadku klientów konkurencji taką deklarację złożyło aż 11 %. Sieć detaliczna koncernu, w której sprzedaż wspierana była loterią z Robertem Kubicą, odnotowała w Polsce 3% wzrost sprzedaży paliw, a także wyraźny wzrost sprzedaży produktów pozapaliwowych w pierwszym półroczu, przyczyniając się do rekordowego zysku operacyjnego tego segmentu, który był wyższy o 400 mln zł, w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku. Efektywność współpracy z Robertem Kubicą potwierdzają także wyniki mediowe projektu. Dzięki działaniom komunikacyjnym oraz aktywności na kanałach społecznościowych PKN Orlen i ROKiT Williams Racing wygenerowano ponad 152 miliony kontaktów z marką Orlen (od XI 2018 do VIII 2019) o wartości reklamowej przekraczającej 60 milionów zł (badania IMM i Pentagon dla Orlen). Sponsoring motorsportu to ważny element budowania globalnego zasięgu marki. PKN Orlen posiada aktywa w pięciu krajach Europy i Ameryki Północnej. Swoje produkty oferuje w ponad 100 krajach na całym świecie, a 60% obrotów generowanych jest na rynkach zagranicznych - wyjaśniają w biurze prasowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE