Reklama

Które zdjęcie wygrało w konkursie "Mój Płock"?

Opublikowano:
Autor:

Które zdjęcie wygrało w konkursie "Mój Płock"? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już laureatów konkursu w ramach fotograficznej wystawy "Mój Płock", na której zostały zaprezentowane prace członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy.

Znamy już laureatów konkursu w ramach fotograficznej wystawy "Mój Płock", na której zostały zaprezentowane prace członków Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy. 

Podczas wystawy ogłoszono laureatów tegorocznej wystawy fotograficznej. Pierwsze miejsce zostało przyznane Janowi Drzewieckiemu za fotografię, na której uchwycone są dymiące kominy...

- Ten rok jest wyjątkowy, bo wypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedziała Elżbieta Dobroń, wicedyrektorka Książnicy Płockiej. - Tą wystawą otwieramy pierwszą ważną imprezę w tym roku w Książnicy  Płockiej.

Prace zaprezentowane podczas wystawy "Mój Płock" są bardzo różnorodne. Przedstawiają nasze miasto z różnych perspektyw: wesołej, nostalgicznej czy zagadkowej. Bohaterami są mieszkańcy, ważniejsze wydarzenia czy sytuacje. Można podziwiać zarówno fajerwerki, katedrę, most, kolejkę, jak i mgliste, klimatyczne Tumy, ogrody światła czy ciekawe kompozycje z lustrzanym odbiciem. Jury nie miało łatwego zadania. Halina Płuciennik, Tomasz Dzwonkowski, Beata Jaszczak, Magda Kacperska dokonali, jak podkreślano, niełatwego wyboru. Przede wszystkim na ich decyzji zaważył aspekt istotny z punktu widzenia mieszkańców.

- To nie był łatwy werdykt, ale doszliśmy do kompromisu - powiedziała Halina Płuciennik. - Pierwsze miejsce przyznaliśmy Jankowi Drzewieckiemu za pracę, która jednak najbardziej wyraża nasze miasto, ponieważ, nie oszukujmy się, żyjemy w cieniu komina. Na fotografii ukazani są płocczanie, wpatrujący się w kombinat, z potężnym, szarym dymem w tle. 

Druga nagroda trafiła do Anny Moniki Chyły. - Jej fotografia ukazała zaangażowanie społeczne - uzasadniała jurorka. - Osoby przedstawione na zdjęciu są niedowidzące.

Trzecie miejsce przypadło Krystynie Falkowskiej za zdjęcie pomnika Bolesława Krzywoustego. - Zostało wykonane z dużym wyczuciem struktury, światła, przestrzeni. Udało się to jej tak dobrze, że po prostu czuje się, że to jest to - podkreślała Halina Płuciennik.

Nagroda publiczności trafiła natomiast do Grzegorza Giętki za Ciuchcię Tumską na ulicy Grodzkiej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE