Reklama

Kto wójtem w Słupnie? Najwięcej dostał...

Opublikowano:
Autor:

Kto wójtem w Słupnie? Najwięcej dostał... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To wciąż jeszcze nieoficjalne wyniki - wskazują one, że w podpłockim Słupnie najwięcej głosów zdobył Marcin Zawadka.

To wciąż jeszcze nieoficjalne wyniki - wskazują one, że w podpłockim Słupnie najwięcej głosów zdobył Marcin Zawadka.

Walka o fotel wójta toczyła się od kilku miesięcy, a chrapkę na to stanowisko miało  aż siedmioro kandydatów. Trudno się dziwić - to łakomy kąsek, bo gmina jest niebiedna i nie tonie w długach, ale kandydatów ośmielił z całą pewnością fakt, że  w szranki nie stanął tym razem Stefan Jakubowski, wójt gminy od przeszło 20 lat, dotąd bezkonkurencyjny w każdym z takich wyścigów.

Wydawało się, że najbardziej zaciekły pojedynek będzie toczył się między którymś z sześciu kandydatów a Joanną Augustowską, szefową Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, której kandydaturę mocno forsował nie tylko przechodzący na emeryturę obecny  wójt, ale  i całe Polskie Stronnictwo Ludowe.

Tymczasem okazuje się jednak, że zdanie cenionego wójta nie miało specjalnego wpływu na decyzje mieszkańców gminy. Jak wskazują nieoficjalne jeszcze wprawdzie, ale dość pewne wyniki podane przez lokalny portal wgminieslupno.pl, zwycięstwo należy do Marcina Zawadki (nieco ponad 900 głosów), a drugie miejsce zajął najprawdopodobniej Andrzej Chrzanowski, na którego zagłosowało ponad 820 mieszkańców. Faworytka obecnego wójta Joanna Augustowska zajęła dopiero trzecie miejsce i to z wynikiem ok. 650. Jeszcze mniej osób postawiło na pozostałych kandydatów, czyli Sławomira Nersa, Zbigniewa Idzika, Tomasza Kolczyńskiego i Stanisława Jakubowskiego. O tym, kto w Słupnie zostanie wójtem,zadecydują wyniki drugiej tury.

Portal podaje też wstępne wyniki wyborów do rady gminy. Według nich, w radzie w tej kadencji zasiądzie  prezydium obecnej rady, czyli Elżbieta Kuchta (Liszyno) i Dariusz Kępczyński (Borowiczki-Pieńki), a także: Katarzyna Garwacka (Bielino), Janusz Szenk (Wykowo), Jan Stefański (Słupno), Zbigniew Pielat (Słupno), Marcin Petera (Słupno), Bożena Grzybowska (Barcikowo), Andrzej Banasiak (Miszewko), Michał Drajkowski (Mirosław), Krzysztof Łączyński (Nowe Gulczewo), Piotr Rzewuski (Nowe Gulczewo), Piotr Zalewski (Cekanowo), Konrad Dobrosielski (Cekanowo), Jadwiga Lewicka (Słupno).

Źródło:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE