Reklama

Książnica z nową stroną. Podoba się Wam?

Opublikowano:
Autor:

Książnica z nową stroną. Podoba się Wam? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już nikt chyba nie powie, że strona internetowa Książnicy Płockiej jest przedpotopowa i natychmiast potrzebuje usług dobrego grafika. W jej nowej odsłonie zmieniło się w zasadzie wszystko, począwszy od kolorystyki po rozmieszczenia zakładek, a nawet logo z zastosowaniem nowego liternictwa i trzema książkami po lewej stronie.

Już nikt chyba nie powie, że strona internetowa Książnicy Płockiej jest przedpotopowa i natychmiast potrzebuje usług dobrego grafika. W jej nowej odsłonie zmieniło się w zasadzie wszystko, począwszy od kolorystyki po rozmieszczenie zakładek, a nawet logo z zastosowaniem nowego liternictwa i trzema książkami po lewej stronie.

Kiedy dzisiaj odwiedziliśmy nową stronę internetową Książnicy Płockiej, przed nami weszło już na nią blisko 1500 osób.  Już nie jest tak buro i archaicznie, jak wcześniej, ale przejrzyście i wygodnie. Informacje zostały umieszczone na białym tle, z żółtymi zakładkami i czarnym paskiem u góry.

– Liczymy, że teraz będzie łatwiej się po niej poruszać, choć tę starą znałam w zasadzie na pamięć – zdradziła wicedyrektorka Książnicy, Alicja Charzyńska. - Mogłam się po niej poruszać niemal bezwiednie, ale wiedzieliśmy, że trzeba ją zmienić. Długo ścierały się różne koncepcje i pomysły. Nie chodziło o sprawy finansowe. Zdawaliśmy sobie sprawę, że zmiana rozmieszczenia pewnych informacji ma duże znaczenie w zewnętrznym odbiorze strony, dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się na taką, która pozwoliła nam jedne informacje wyciągnąć na wierzch, inne schować – wyjaśniała.

Na stronie znajdziemy sporo przydatnych informacji, od aktualności dotyczących organizowanych imprez, godzin otwarcia oraz struktury, projektów, placówek i ich zbiorów, przewodnika dla czytelników (gdzie zawarto wszystkie podstawowe informacje, m. in. w jaki sposób zapisać się do biblioteki, zamawiać i przedłużać książki), usług, po dane do kontaktu. Wiele z informacji opatrzono zdjęciami, wyróżniając w ten sposób chociażby  zakupione przez bibliotekę nowości. Są także odrożniające się od pozostałych żółtą barwą ikony służące za wejścia do katalogu zbiorów oraz do zalogowania się w systemie. Nie zabrakło także licznych odnośników do mediów społecznościowych.

– Faktycznie trochę czasu poczekaliśmy na tę nową, bardziej zmodernizowaną i przystosowaną do urządzeń mobilnych, ale wciąż czekamy na uwagi – zapewnia wicedyrektorka.

Obejrzyjście nową stronę i sami oceńcie, czy wam się podoba.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE