Reklama

Kryte ogromnym balonem boisko już gotowe

Opublikowano:
Autor:

Kryte ogromnym balonem boisko już gotowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsze w Płocku kryte halą pneumatyczną boisko dla dzieci jest już gotowe. Kosztowało ponad 3 mln zł, ale jest na co popatrzeć, a przede wszystkim gdzie pograć.

Pierwsze w Płocku kryte halą pneumatyczną boisko dla dzieci jest już gotowe. Kosztowało ponad 3 mln zł, ale jest na co popatrzeć, a przede wszystkim gdzie pograć.

Kryte boisko przy stadionie Wisły Płock to zwycięski projekt II edycji budżetu obywatelskiego. To właśnie pomysł Piotra Gryszpanowicza polegający na budowie boiska o wielkości mniej więcej dwóch orlików pod ogromnym balonem najbardziej spodobał się płocczanom. Zwłaszcza że takiego miejsca nie ma w promieniu ok. 100 km, a i późną jesienią czy zimą fajnie się trochę poruszać nie na dusznej sali gimnastycznej, ale na murawie, a przy tym nie zamarznąć na kość.

Prace związane z budową zakończyły się w terminie i w poniedziałek nowe boisko przy stadionie zostało oficjalnie otwarte. Nie zabrakło rzecz jasna przecinania wstęgi - pod bladoszarym, pięknie oświetlonym sklepieniem wstęgi przecięli politycy PO - m.in. prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski oraz minister sportu Andrzej Biernat, poseł PO i wiceprezes PZPN Roman Kosecki i senator tej partii Andrzej Person.

Kryte boisko zaprojektowała i wybudowała spółka Interhall z Katowic za ponad 3 mln 247 tys. zł.  W ramach inwestycji powstało nowe  boisko do piłki nożnej o wymiarach 58 na 58 m pokryte trawą syntetyczną, z przenośnymi trybunami na ponad 150 miejsc, kabinami z ławką rezerwowych, siatką pełniącą rolę piłkochwytu. Obok powstał budynek z szatniami, pokojem pierwszej pomocy medycznej i pomieszczeniami dla trenerów.

 Nad boiskami rozpościera się ogromna bladoszara  hala pneumatyczna o wysokości ok. 14 m. Ogromny balon jest utrzymywany wewnętrznym nadciśnieniem na poziomie ok. 240 Pa, wytwarzanym przez system grzewczo-nadmuchowy.   Jest oświetlony i ogrzewany. Kosmiczny sufit będzie zdejmowany na lato i chowany w specjalnym niewielkim budynku obok.  

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Więcej zdjęć zobaczcie w naszej galerii:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE