Reklama

Kryte boisko. Trenują dorośli,a nie dzieci?

Opublikowano:
Autor:

Kryte boisko. Trenują dorośli,a nie dzieci? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasz czytelnik dopytuje, czy to prawda, że na krytym boisku przy stadionie trenują zespoły seniorskie, a nie dzieci, dla których boisko zostało zbudowane. Od nich - podobno - klub żąda pieniędzy.

Nasz czytelnik dopytuje, czy to prawda, że na krytym boisku przy stadionie trenują zespoły seniorskie, a nie dzieci, dla których boisko zostało zbudowane. Od nich - podobno - klub żąda pieniędzy.

Z maila do redakcji: „podobno w godzinach popołudniowych trenuje pierwszy zespół Wisły Płock, wcześniej trenowała także druga Wisła i najstarsze roczniki SSM. Obiekt ten był budowany z myślą o najmłodszych, a trenują tam dorośli mężczyźni - pisze nasz czytelnik. Dodaje, że cała sprawa wygląda tak, jakby Wisła Płock otrzymała z kieszeni mieszkańców miasta 3 miliony zł prezentu. - Boisko dla dzieci miało być za darmo, jednakże podobno klub żąda pieniędzy za korzystanie z obiektu od najmłodszych - napisał płocczanin.

Kryte boisko wybudowano w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego. I faktycznie, cel przyświecający płocczanom, którzy na niego postawili, był jeden - by dzieci i młodzież miały gdzie grać jesienią i zimą. Czy rzeczywiście boisko służy zawodowym piłkarzom?

Stanowisko klubu przedstawił nam Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Te informacje nie są prawdziwe - zapewnia Wisła Płock, która zarządza obiektem. - Przez dwa miesiące funkcjonowania obiektu ani razu zespoły seniorskie Wisły nie trenowały na boisku. Według grafiku, pierwsze zajęcia odbyły się wczoraj, 12 stycznia w godzinach 10.00-11.40. Druga Wisła jeszcze wcale nie grała.

Klub zapowiada, że pierwszeństwo mają dzieci i młodzież, ale w tych godzinach, gdy młodzi sportowcy mają lekcje w szkole albo wieczorem, gdy szykują się do spania, sporadycznie pod balonem będą trenowali piłkarze nożni.  - Nieracjonalne byłoby, gdyby mając tak blisko puste boisko, jeździć do odległych miejscowości. - Priorytetem są jednak zajęcia dla dzieci - zapewnia zarząd spółki.

A co do cen? Dzieci i młodzież z płockich szkół, jednostek budżetowych, Płockiej Akademii Piłki Nożnej, Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego itd. grają za darmo - za korzystanie z obiektu płacić muszą natomiast prywatne szkoły piłkarskie, a także ci, którzy chcą wynająć boisko indywidualnie jako osoby prywatne.  Wynajęcie całego boiska kosztuje 300 zł za godzinę, a połowy boiska - 150 zł (w cenę wliczone jest korzystanie z szatni i natrysków).

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Zdjęcia z otwarcia boiska zobacz w

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE