Reklama

Krwawa sobota. Podzielicie się tym, co najcenniejsze?

Opublikowano:
Autor:

Krwawa sobota. Podzielicie się tym, co najcenniejsze? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zawsze bezcenna, zawsze potrzebna. Krew - skarb, który posiada każdy, a wielokrotnie pomógł uratować życie. W najbliższą sobotę odbędzie się akcja poboru krwi pod hasłem #KRWIoOBIEG TERYTORIALSA.

Zawsze bezcenna, zawsze potrzebna. Krew - skarb, który posiada każdy, a wielokrotnie pomógł uratować życie. W najbliższą sobotę odbędzie się akcja poboru krwi pod hasłem #KRWIoOBIEG TERYTORIALSA.

W akcję "Krwawa sobota z Legionem", za którą odpowiada Klub Honorowych Dawców Krwi Legion oddział w Płocku, włączył się 64. Batalion Lekkiej Piechoty. Hasło na plakacie firmującym akcję brzmi: "Pielęgnujemy pamięć o tych, którzy kiedyś swoją krew poświęcili dla nas, byśmy teraz mogli godne pomagać innym". Wszyscy już są gotowi do działania, bo jak twierdzą sami płoccy członkowie Legionu, to człowiek jest niezastąpionym źródłem tego życiodajnego leku. Krew może oddać każdy, kto ma co najmniej 18 i nie więcej niż 65 lat, waży minimum 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. Warto wystrzegać się wcześniej spożywania alkoholu i palenia papierosów, ponadto w dniu oddania krwi zalecane jest zjedzenie lekkiego, bezbiałkowego śniadania. Dobrze też wypić dużą ilość wody.

Każdy, kto zdecyduje się oddać krew, powinien zjawić się w sobotę, 2 marca w godz. 7.00 do 12.00 w oddziale terenowym nr 36 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku przy ul. Medycznej 19.

Fot. Materiał promocyjny Klubu HDK Legion Oddział Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE