Reklama

Kreatyna – najpopularniejszy suplement na świecie

Opublikowano:
Autor:

Kreatyna – najpopularniejszy suplement na świecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kreatyna to jedna z najbardziej popularnych, a więc najczęściej kupowanych i zażywanych odżywek na całym świecie. Popularność zawdzięcza przede wszystkim efektom, jakie można uzyskać dzięki jej zażywaniu – głównie chodzi o szybki przyrost mięśni i oczywiście znaczne zwiększenie siły, polepszenie kondycji i samopoczucia.

Kreatyna to jedna z najbardziej popularnych, a więc najczęściej kupowanych i zażywanych odżywek na całym świecie. Popularność zawdzięcza przede wszystkim efektom, jakie można uzyskać dzięki jej zażywaniu – głównie chodzi o szybki przyrost mięśni i oczywiście znaczne zwiększenie siły, polepszenie kondycji i samopoczucia.

Dlaczego właśnie kreatyna?

Kreatyna to odżywka, która została odkryta dawno temu, bowiem już w roku 1835, a dokonał tego francuski naukowiec. Od tego momentu zaczęły się eksperymenty w kwestii je działania oraz ewentualnych skutków ubocznych. Okazało się, że przyjmowana regularnie w połączeniu z intensywnymi treningami bardzo wspomaga proces przyrostu mięśni. Na początku nie było jednak co do tego stu procentowej pewności – niektórzy nadal poddają wątpliwości stosowanie jakichkolwiek odżywek, a mimo to jest to środek najczęściej stosowany i kupowany. Sportowcy jak i naukowcy nieustannie zadają mnóstwo pytań, na które starają się odpowiedzieć na podstawie dokonywanych badań.

Czy kreatyna naprawdę działa, a jeśli tak, to jak długo?

Czy kretyna rzeczywiście pomaga, czy może jednak szkodzi naszemu organizmowi? Wiele tego rodzaju pytań nigdy nie doczeka się stu procentowo pewnych odpowiedzi i będzie spędzać nam sen z powiek, dlatego zapoznajmy się z najbardziej aktualnymi informacjami na temat odżywki jaką jest kreatyna.

Fakty dotyczące kreatyny

Faktem jest, że kreatyna to kwas, który w niewielkiej ilości przechowywany jest przez nasze mięśnie i zbudowany z trzech aminokwasów. Wytwarzany jest on natomiast w wątrobie, trzustce i nerkach. Niestety nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać takiej ilości kreatyny, aby móc wspomagać organizm w trakcie ćwiczeń, dlatego konieczne jest przyjmowanie odżywki (https://www.olimp-nutrition.pl/15-kreatyny) dodatkowo lub w pożywieniu (to najlepsza opcja, choć najbardziej czasochłonna) – dopiero wtedy można mówić o efektach.

ATP a kreatyna

Dla pełnego zrozumienia działania związku jakim jest kreatyna konieczne jest posiadanie wiedzy na temat procesu wytwarzania energii w mięśniach. Tak naprawdę wszystko powinno zacząć się od zdobywania wiedzy na konkretny temat, a dopiero później przechodzić do działania, nie odwrotnie – niestety człowiek często jest niecierpliwy i zaczyna działać, zanim czegokolwiek się dowie. W tym wypadku nie powinno mieć to miejsca.

Jak więc działa kreatyna?

Mówiąc najprościej jak to tylko możliwe, kreatyna nawilża komórki mięśniowe, dzięki czemu białko nie ulega tak dużemu rozpadowi w trakcie ćwiczeń, jak miałoby to miejsce bez wspomagania kreatyną. Oprócz tego odpowiada ona za poprawienie wytrzymałości i wydłużenie włókien mięśniowych oraz dłuższą pracę mięśni.

Kreatyna dzieli się na kilka rodzajów – to również warto wiedzieć, ale jakie są konkretne korzyści z jej przyjmowania?

Podstawowe korzyści przyjmowania kreatyny to:

  • poprawa wydolności organizmu w trakcie wytężonych treningów
  • zwiększenie zdolności do wytwarzania energii przez mięśnie
  • lepsza synteza białek

A skutki uboczne?

Badacze twierdza, ze nie istnieją, ale zawsze lepiej dmuchać na zimne i nie przesadzać w żadna ze stron – grunt to zdrowy rozsądek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE