Reklama

Kreatyna – efekty, dawkowanie oraz skutki uboczne.

Opublikowano:
Autor:

Kreatyna – efekty, dawkowanie oraz skutki uboczne. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kreatyna jest jednym z tych suplementów diety dla sportowców, który jest uważany za ten najlepszy, bardzo bezpieczny, a zatem można powiedzieć, że jest on idealny do stosowania przez tych, którzy chcą mówić o wyższym poziomie masy mięśniowej, którzy chcą mówić o wyższych parametrach wytrzymałości mięśniowej oraz innych związanych z treningiem fizycznym. Oczywiście nie jest to jedyny suplement diety dla sportowców, z jakim mamy do czynienia na rynku, ale na pewno jest to jeden z tych najkorzystniejszych do stosowania.

Kreatyna jest jednym z tych suplementów diety dla sportowców, który jest uważany za ten najlepszy, bardzo bezpieczny, a zatem można powiedzieć, że jest on idealny do stosowania przez tych, którzy chcą mówić o wyższym poziomie masy mięśniowej, którzy chcą mówić o wyższych parametrach wytrzymałości mięśniowej oraz innych związanych z treningiem fizycznym. Oczywiście nie jest to jedyny suplement diety dla sportowców, z jakim mamy do czynienia na rynku, ale na pewno jest to jeden z tych najkorzystniejszych do stosowania.

Kreatyna efekty
Jeśli mowa jest o kreatynie, o jej stosowaniu, to w głównej mierze oczywiście powinniśmy wskazać na efekty jej działania na ludzki organizm. Jest to najważniejszy aspekt, dla którego po tenże suplement diety sięgamy. Będziemy zatem wskazywać na takie możliwe do uzyskania rezultaty działania jak:

- zwiększenie masy mięśniowej od 0,9 do 1,8 kg w przeciągu 4 do 12 tygodni,

- wzrost siły mięśni,

- wzrost wytrzymałości mięśniowej,

- przyspieszona regeneracja organizmu po wysiłku.

Tym samym dzięki jej regularnemu przyjmowaniu będziemy mogli mówić o bardzo dużych efektach, o uzyskaniu oczekiwanych efektów treningowych.

Kreatyna dawkowanie
To jeden z kluczowych aspektów, o których nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć. Jeśli chodzi o taki suplement diety jak kreatyna dawkowanie powinno się odbywać metodą ładowania. Owo dawkowanie powinno zatem sprowadzać się do przyjmowania 0,3 grama produktu na kg masy ciała na dobę. Średnio uzyskujemy około 15 do 30 gram kreatyny w ciągu doby, z tym że owa dawka powinna zostać podzielona na cztery porcje w ciągu doby, aby nie przyjmować wszystkiego od razu. Poza tym mówimy w tym miejscu o monohydracie kreatyny, czyli o najlepszej formie tego produktu, tego suplementu diety dla sportowców, który na całym świecie zyskał bardzo dużą popularność.

Kreatyna skutki uboczne
Mówiąc o takim zagadnieniu, jakim jest kreatyna skutki uboczne, będziemy wskazywać na to, że nie ma potwierdzonych dowodów na wiele teorii dotyczących owych skutków, a zatem mamy do czynienia z różnymi przesłankami, które jednak nie mają swojego potwierdzenia w rzeczywistości. Można jednakże mówić o pewnych skutkach ubocznych, których świadomość powinna nam towarzyszyć. Mowa jest o nadmierny przyrost masy ciała, co nie zawsze jest pożądane. Poza tym również możemy mówić o skurczach mięśni, o ryzyku odwodnienia, problemach żołądkowych oraz zwiększonej podatności na różnego rodzaju urazy, na różnego rodzaju naciągnięcia mięśni oraz innego rodzaju kontuzje. Zasadniczo jednak te skutki uboczne wcale nie muszą nam towarzyszyć i występują dosyć rzadko.

Kreatyna to słusznie jest jeden z tych najlepszych, najskuteczniejszych suplementów diety dla sportowców. Możemy się z nim zetknąć w wielu różnych formach, aczkolwiek najbardziej popularny i najbardziej efektywny jest monohydrat owego produktu. Poza tym również możemy wskazać na jabłczan kreatyny, który jest dosyć powszechnie wykorzystywany i jest też ceniony przez bardzo wielu sportowców.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE