Reklama

Kradli w płockim szpitalu. Policja ujęła jednego ze sprawców

Opublikowano:
Autor:

Kradli w płockim szpitalu. Policja ujęła jednego ze sprawców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Złodzieje włamali się do ponad czterdziestu szafek dla personelu medycznego, znajdujących się na terenie szpitala. Próbowali uciec skradzionym autem, uderzyli jednak w jedną z lamp oświetleniowych na parkingu. Mężczyźni byli nietrzeźwi.

Złodzieje włamali się do ponad czterdziestu szafek dla personelu medycznego, znajdujących się na terenie szpitala. Próbowali uciec skradzionym autem, uderzyli jednak w jedną z lamp oświetleniowych na parkingu. Mężczyźni byli nietrzeźwi.

Do zatrzymania doszło we wtorek wczesnym rankiem. Policjanci w Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali jednego z dwóch mężczyzn, który włamał się do kilkudziesięciu szafek ubraniowych na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

- Funkcjonariusze wykonując swoje czynności służbowe w rejonie ul. Medycznej, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wychodzą ze szpitala z dużą, wypchaną torbą. Policjanci chcieli wylegitymować mężczyzn, jednak na ich widok podejrzani porzucili torbę i zaczęli uciekać. W wyniku pościgu jeden z mężczyzn został zatrzymany - poinformował Krzysztof Piasek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. - Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Płocka, w przeszłości karany już za włamania.

W porzuconej torbie znajdowały się przede wszystkim ubrania, buty oraz drobne przedmioty. Złodzieje znaleźli również kluczyki do samochodu.

- W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że z jednej szafki zostały skradzione kluczyki do samochodu - dodał Krzysztof Piasek. - Mężczyźni używając tych kluczyków uruchomili wcześniej samochód, którym chcieli odjechać z parkingu. Wyjeżdżając, uderzyli jednak w jedną z lamp oświetleniowych i pozostawili uszkodzone auto.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj został przesłuchany, usłyszał zarzuty włamania i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności za włamanie oraz do 2 lat za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym.

Trwają poszukiwania drugiego sprawcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE