Koszykarki Mon-Polu „w gazie”! Już za tydzień do Płocka przyjedzie lider [ZDJĘCIA]

Koszykarki Mon-Polu  „w gazie”! Już za tydzień do Płocka przyjedzie lider [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
41
zdjęć

Wiadomości Pierwszoligowy Mon-Pol Płock w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. W sobotę zawodniczki z Płocka pewnie pokonały AZS Uniwersytet Gdański 78-63 i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Mon-Pol występuje w pierwszej lidze, to drugi poziom rozgrywkowy, w grupie walczy 12 zespołów.

W sobotnie popołudnie płocczanki były faworytem w potyczce z AZS Uniwersytet Gdański, ale to rywalki lepiej weszły w mecz. Po dwóch kwartach AZS dość niespodziewanie wygrywał 39-33!

Ale gospodynie wyciągnęły wnioski, po przerwie nie dały rywalkom szans. Trzecią kwartę wygrały aż 27-9! W ostatniej części meczu jeszcze powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały 78-63.

Mon-Pol ma na koncie 11 zwycięstw i 4 porażki, w tabeli ustępuje jedynie skipie MPKK Sokołów Sokołów Podlaski i GTK VBW Gdynia. Już w następnej kolejce płocczanki zmierzą się w sali ZS nr 1 przy ul. Piaska 5 na Międzytorzu z liderującym Sokołowem. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny.

Mon-Pol  Płock - AZS Uniwersytet Gdański 78-63 (20-23, 13-16, 27-9, 18-15)

Mon-Pol: Joanna Kobylińska 19, Patrycja Kaczor 15, Kinga Potraca 13, Julia Jeleńczak 12, Maryna Petrzhyk 10, Paulina Pilichowska 7, Kinga Stasinowska 2, Joanna Byczkowska, Zofia Szarpak, Nikola Pałasz, Pola Nilsson