Reklama

Koszmarna droga przy Coteksie. Czyja wina?

Opublikowano:
Autor:

Koszmarna droga przy Coteksie. Czyja wina? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stan jezdni niewielkiej ulicy między Coteksem a hospicjum i biurowcem Energi woła o pomstę do nieba - od lat kierowców wita tam dziura na dziurze, wertepy są koszmarne. Kiedy wreszcie ktoś zrobi z nią porządek? Nie wiadomo.

Stan jezdni niewielkiej ulicy między Coteksem a hospicjum i biurowcem Energi woła o pomstę do nieba - od lat kierowców wita tam dziura na dziurze, wertepy są koszmarne. Kiedy wreszcie ktoś zrobi z nią porządek? Nie wiadomo.

Niedługi odcinek Granicznej między wyjazdem w Piłsudskiego przy Coteksie a skrzyżowaniem z Graniczną nie jest bynajmniej zapomnianą przez kierowców dróżką - korzystają z niej zarówno pacjenci hospicjum i ich rodziny, jak i pracownicy Energi oraz klienci hurtowni i sklepów, a także mieszkańcy Międzytorza, którzy skracają sobie w ten sposób drogę do domu.

Droga jest w fatalnym stanie od lat i od lat nic się nie zmienia - jezdnia jest dziurawa jak ser szwajcarski, pełna wertepów i kolein, załatanych w niektórych miejscach byle jak. - Dziury w nawierzchni są coraz większe, głębokie i zagrażają bezpieczeństwu ruchu - alarmuje nasz czytelnik. - Kierowcy niepodziewanie zjeżdżają na przeciwległy pas ruchu, chcąc nagle ominąć dziurę. Niektóre dziury mają METR średnicy! Przy pogodzie takiej jak dziś (obfity deszcz) nie da się już praktycznie tą drogą przejechać bez uszkodzenia zawieszenia samochodu - nie widać, pod którą ogromną kałużą znajduje się dziura.


Na koszmarne wertepy uskarżają się wszyscy. - Nie da się ukryć, że jeżdżenie tamtędy jest bardzo uciążliwe - przyznaje Tomasz Korga, prezes stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywne "Hospicjum Płockie" pod wezw. Św. Urszuli Ledóchowskiej. - Ale droga nie jest naszą własnością, nie możemy nic z tym zrobić.

Bezradnie ręce rozkładają również pracownicy mających swą siedzibę przy Granicznej hurtowni, m.in. Emka Meble i Partner Premium, codziennie ryzykujący zniszczeniem zawieszenia swoich aut.


Kto jest właścicielem drogi? - pyta czytelnik.

Okazuje się, że choć jeżdżą po niej wszyscy, droga nie należy do ani miasta, ani do spółki Nowy Cotex, która kupiła teren po byłej fabryce dziewiarskiej. - Działka, na której położony jest odcinek, należy do zarządców, którymi są osoby prywatne - informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza. - Miejski Zarząd Dróg nie jest upoważniony do tego, aby udzielać informacji na temat osób prywatnych. Wyjaśniam jednocześnie, że jeśli Państwa czytelnik jest zainteresowany uzyskaniem informacji o właścicielu nieruchomości, powinien złożyć wniosek w UMP zgodnie z procedurą.


Jak dodaje Konrad Kozłowski, miasto łatało dziury na swój koszt po przebudowie Granicznej i skrzyżowania z Wyszogrodzką, gdy ruch odbywał się tylko tamtędy. - Ale od tego czasu stary zniszczony asfalt zdążył na nowo popękać, a MZD nie ma żadnych narzędzi, by zmusić właściciela drogi do jej naprawy - wyjaśnia Ratusz.


Jednym słowem, wolnoć Tomku w swoim domku?

Jest światełko nadziei na to, że coś w tej sprawie drgnie. Jak w imieniu właścicieli gruntu zapowiedział w rozmowie z nami Mariusz Patrowicz, ponieważ nikt z prywatnej kieszeni nie chce remontować jezdni, z której korzysta się jak z drogi publicznej, a jednocześnie wspólnicy rozumieją, jakie ma znaczenie dla komunikacji w tym rejonie, obiecują rozważyć, jak rozwiązać ten problem. Niewykluczone, że z uwagi na to, że przy ulicy mieści się hospicjum, zaproponują miastu przejęcie lub kupno tego fragmentu gruntu.


Trudno w tej chwili przewidzieć, co będzie dalej. Warto jednak pamiętać, że - jak przypomina nasz czytelnik - niewykluczone, że podczas budowy wiaduktu kolejowego, droga ta będzie pełnić jedyny wyjazd z osiedla przy Coteksie (Dobrowolskiego i Gintera) do ul. Granicznej. Dobrze byłoby do tego czasu doprowadzić ją do stanu używalności.


Fot. Portal Płock


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE