Kosmos w Orlen Arenie! Fantastyczny mecz Wisły z Veszprem [ZDJĘCIA]

Kosmos w Orlen Arenie! Fantastyczny mecz Wisły z Veszprem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
49
zdjęć

WiadomościTo było fantastyczne widowisko! W 10. kolejce Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w pięknym stylu ograli jeden z najlepszych zespołów na świecie - Telekom Veszprem 37:30 (18:11).

Przypomnijmy, że płocczanie fatalnie rozpoczęli walkę w Lidze Mistrzów, przegrali pierwsze pięć meczów. W trzech z nich byli blisko punktów, ale czegoś zawsze brakowało.

Nadzieje na awans z grupy (awansuje 6 z 8 ekip) ożyły po dwóch zwycięstwach płocczan ze słoweńskim Celje, ale wciąż o 2 punkty z przodu jest Porto i chyba tylko z mistrzem Portugalii jest szansa na walkę o premiowaną lokatę. GOG I Montpelier mają bowiem już po 10 punktów.

Punktów trzeba więc szukać w każdym meczu, w ty także z tak klasową firmą, jak węgierskie Veszprem. Niedawno Wisła przegrała z tym rywalem na wyjeździe 21:28 (9:14).

Liga Mistrzów. Trudna sytuacja zespołu z Płocka

W czwartkowy wieczór w Orlen Arenie w zespole Veszprem, zajmującym drugie miejsce w tabeli, pokazał się m.in. Siergiej Kosorotow, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował Nafciarzy, w Wiśle grali także bramkarze rywali Ignacio Biosca oraz Rodrigo Corrales.

Na trybunach kompletu niestety nie było, ale kibice rozpoczęli doping z dużym animuszem. Wisła po rzutach Mihy Zarabca i Tina Lucina prowadzili 2:0. Akcje rozgrywano błyskawicznie, po 4 minutach gospodarze wygrywali 4:3.

Skuteczny był Zarabec, goście popełniali sporo błędów, a po trafieniu Tomasa Pirocha w 11. minucie zrobiło się 8:5 dla Wisły i kibice szaleli!

Za Marcela Jastrzębskiego na karnego wszedł Mirko Alilovic i obronił! Gdy na 9:5 podwyższył Gergo Fazekas, zdenerwowany trener rywali poprosił o czas. Po kwadransie było już 11:6.

W bramce szalał Jastrzębski (6 obron do stanu 14:8 w 21. minucie!), a w ofensywie - młody Węgier Fazekas (4/4).

Ale Veszprem to świetny, doświadczony zespół. Węgrzy zaczęli grać agresywniej w obronie, sędziowie coraz częściej sygnalizowali grę pasywną Nafciarzy. Receptą była gra z kołowymi; gdy trafił Abel Serdio, fani szaleli, bo przewaga wzrosła do 6 bramek (15:9).

Znów zdenerwowany szkoleniowiec Veszprem Momir Ilić poprosił o czas. Gospodarze grali koncertowo w ataku, co wcześniej szwankowało w LM. Po kosmicznej pierwszej połowie Wisła wygrywała sensacyjnie aż 18:11!

W drugiej części gry trwał koncert, Wisła nie odpuszczała, w 35. minucie Zarabec trafił na 21:13. Ale szybko zrobiło się niebezpiecznie, bo Węgrzy zdobyli trzy bramki z rzędu.

Wisła walczyła ambitnie, ale rywale przestali się mylić, przewaga powoli topniała. W 42. minucie było już tylko 24:21. Na dodatek Bośniak Mirsad Terzić ukarany został karą dwuminutową.

Liga Mistrzów. Wisła wciąż w grze o awans

Veszprem w ataku dążyło bardzo szybko do rzutu i myliło się niezwykle rzadko. Ale potężny doping i determinacja płocczan sprawiały, że wszyscy wierzyli w zwycięstwo. Kwadrans przed końcem trener gości poprosił o trzeci, ostatni czas, na tablicy był wynik 27:22.

Napięcie i emocje rosły, przy stanie 29:24 w 51. minucie o czas poprosił trener Wisły Xavi Sabate, Nafciarze grali w przewadze i wykorzystał to Michał Daszek.

Niesieni dopingiem Nafciarze nie dali sobie wydrzeć jakże cennego zwycięstwa z bardzo mocnym rywalem z Węgier. Był to najlepszy mecz Wisły w tym sezonie!

- Od rana miałem czutkę, że wygramy ten mecz, mam dziś urodziny - mówił po meczu Dawid Dawydzik. - Po tak dobrej pierwszej połowie nie mogliśmy tego odpuścić!

Orlen Wisła Płock  - Telekom Veszprem 37:30 (18:11)

Najwięcej bramek dla Wisły: Lucin 8, Fazekas 7, Dawydzik 5, Zarabec 5, Mihić 3