Reklama

Korzystny leasing samochodowy – kalkulator rat ujawni dodatkowe benefity

Opublikowano:
Autor:

Korzystny leasing samochodowy – kalkulator rat ujawni dodatkowe benefity - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stosunkowo wysoka dostępność i możliwość dokonania odliczeń podatkowych to czynniki, które zadecydowały o dużej popularności leasingu samochodowego w naszym kraju. Dziś jednak to nie wszystko, czego można oczekiwać od tej formy finansowania pojazdu. Pojawił się na rynku leasing, w ramach którego oferowane są niskie raty, dzięki którym można wybrać samochód lepiej wyposażony niż w klasycznym leasingu, a płacić tyle samo lub mniej. Zobaczmy zatem, co oferuje nowoczesny leasing samochodowy. Kalkulator rat zobrazuje, z jakimi miesięcznymi kosztami się on łączy.

Stosunkowo wysoka dostępność i możliwość dokonania odliczeń podatkowych to czynniki, które zadecydowały o dużej popularności leasingu samochodowego w naszym kraju. Dziś jednak to nie wszystko, czego można oczekiwać od tej formy finansowania pojazdu. Pojawił się na rynku leasing, w ramach którego oferowane są niskie raty, dzięki którym można wybrać samochód lepiej wyposażony niż w klasycznym leasingu, a płacić tyle samo lub mniej. Zobaczmy zatem, co oferuje nowoczesny leasing samochodowy. Kalkulator rat zobrazuje, z jakimi miesięcznymi kosztami się on łączy.

Atrakcyjny leasing samochodowy – kalkulator pozwoli tego dowieść

Po co płacić więcej niż trzeba? Czy nie lepiej wykorzystać swoje pieniądze na inne dowolne cele, niż „zamrażać je w samochodzie” przy zakupie za gotówkę lub spłacaniu całego auta w ratach przez wiele la? Czy ktoś z własnej woli chciałby „płacić więcej za mniej”? Raczej nie. Tylko czy rozwiązanie oferujące więcej korzyści za mniejszą kwotę w ogóle istnieje? Otóż tak. Jest nim nowoczesny leasing samochodowy. Kalkulator leasingowy pokaże, że nawet za dobrze wyposażone auto nie będzie trzeba płacić przesadnie wysokiej miesięcznej raty.

Kalkulator leasingu oblicza ratę

Przypatrzmy się Leasingowi EasyDrive oferowanemu w ramach Volkswagen Financial Services. Można nim sfinansować wszystkie modele marki Volkswagen. Na potrzeby obliczeń załóżmy zakup Volkswagena Passata Limousine z roku modelowego 2019. Auto to z silnikiem o poj. 1.5l TSI i 6-biegową skrzynią, w wersji wyposażenia Trendline, kosztuje 102 990 zł. Tymczasem w Leasingu EasyDrive auto dostępne jest już od 679 zł netto miesięcznie. Wystarczy wybrać następujące warunki leasingu:

  • Okres finansowania: 48 miesięcy.
  • Opłata wstępna: 30 proc. wartości pojazdu.
  • Roczny limit przebiegu: 20 tys. km.
Rata w wysokości 679 zł netto za tej klasy model wcale nie jest wygórowana i pozwala na „doposażenie” auta o kilka praktycznych rozwiązań.

Auto dobrze wyposażone

Co warto dołożyć do omawianego auta? To decyzja indywidualna. Dla naszych przykładowych obliczeń zdecydujmy się na:

  • Poduszki powietrzne boczne dla zewnętrznych siedzeń z tyłu wraz z poduszką kolanową.
  • System Keyless Access – pozwalający na bezkluczykowy dostęp i uruchamianie pojazdu w połączeniu z alarmem.
  • System Park Pilot – czujniki parkowania z przodu i z tyłu.
Łączny koszt tych rozwiązań to 6 940 zł. Po dodaniu ich do ceny auta wynik wyniesie 109 930 zł. Przy takiej wartości samochodu miesięczna rata w Leasingu EasyDrive (pod warunkiem pozostawienia wszystkich pozostałych parametrów kalkulacji bez zmian) wyniesie 725 zł. To nadal niewiele. Oczywiście w miarę dokładania kolejnych elementów wyposażenia, rata będzie się sukcesywnie zwiększać. Jednak do kwoty, jaką osiąga ona w klasycznym leasingu jeszcze jej daleko. Jak to możliwe?

W Leasingu EasyDrive zmieniono sposób kalkulacji miesięcznych rat. Klient nie spłaca już całej wartości pojazdu, a tylko to kwotę, o jaką zmaleje wartość samochodu podczas użytkowania przez leasingobiorcę w okresie umowy leasingu. To pozwala nabywcy znacznie obniżyć zobowiązania. Może on zatem „puścić wodze fantazji” i pozwolić sobie na lepiej wyposażony pojazd niż w przypadku klasycznego leasingu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE