Reklama

Korty tenisowe będą gotowe jeszcze w tym roku

Opublikowano:
Autor:

Korty tenisowe będą gotowe jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku trwają prace polegające na zadaszeniu trzech kortów tenisowych lekkimi halami namiotowymi. Powstanie nowa akrylowa nawierzchnia, dach i rozsuwane ściany boczne. Obiekt będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku trwają prace polegające na zadaszeniu trzech kortów tenisowych lekkimi halami namiotowymi. Powstanie nowa akrylowa nawierzchnia, dach i rozsuwane ściany boczne. Obiekt będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak informuje ratusz, powstaje też zaplecze techniczne.Termin zakończenia budowy planowany jest na IV kwartał tego roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 2,3 mln zł.

Na kortach trwa wymiana nawierzchni ceglanej na nawierzchnię akrylową, która jest zakwalifikowana jako bezobsługowa. Nowa nawierzchnia posiada certyfikat ITF2 (certyfikat światowej federacji tenisowej). Nad kortami w systemie konstrukcji lekkiej zamontowane zostaną trzy połączone ze sobą hale o konstrukcji łukowej z membraną przepuszczającą światło dzienne. W ramach projektu każdy z kortów wyposażony będzie w odrębne oświetlenie.

Obiekt po zakończeniu prac zostanie otwarty na cały rok bez względu na warunki pogodowe. Hale w okresie letnim będą miały możliwość rozsuwania ścian bocznych celem poprawienia warunków do gry. W okresie zimowym natomiast obiekt ogrzewany będzie ciepłem dostarczanym poprzez sieć miejską.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE