Reklama

Koronawirus w liczbach: Płock 47, Gostynin 65, Sierpc 46

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w liczbach: Płock 47, Gostynin 65, Sierpc 46 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tyle przypadków zakażenia COVID-19 od marca br. potwierdziły oddziały Sanepidu z wymienionych miast. Cześć zakażeń dotyczy mieszkańców okolicznych powiatów.

Tyle przypadków zakażenia COVID-19 od marca br. potwierdziły oddziały Sanepidu z wymienionych miast. Cześć zakażeń dotyczy mieszkańców okolicznych powiatów.

Jak już informowaliśmy, w Płocku sytuacja stała się groźna, gdyż w sobotę 18 lipca potwierdzono, że jeden z pracowników miejskiego szpitala św. Trójcy ma dodatni wynik. Placówka pracuje, ale wszelkie przyjęcia i zabiegi zostały wstrzymane, wiele osób trafi na kwarantannę. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przedstawił sytuację epidemiologiczną na terenie Płocka i powiatu, związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19, według stanu na 18 lipca godz. 13:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 47 / (2)
- liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 2 / (0)
- liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 475 / (33)
- liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 11 / (1)
- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 42/ (9)
- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 10 / (0)
- liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 27 /(0)

Natomiast w Gostyninie, według danych Sanepidu, od początku pandemii liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wzrosła w ciągu ostatniej doby o 1 i wynosi 65. Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 to 37. Kilka dni temu Sanepid poinformował o wystąpieniu ogniska zakażeń koronawirusem w Oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym VI Wojewódzkiego Samodzielnego ZPZOZ przy ul. Zalesie 1. W ognisku z wynikiem pozytywnym do chwili obecnej zarejestrowano 38  pacjentów oraz 7 pracowników.

Z kolei w Sierpcu ognisko zakażeń zarejestrowano w jednym z zakładów przemysłowych. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim według danych dostępnych w sobotę o godz. 14 wynosiła 46..

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE