Reklama

Koronawirus nie oszczędza nikogo. W Polsce zmarła 27-latka

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus nie oszczędza nikogo. W Polsce zmarła 27-latka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo zdrowia poinformowało o szóstej ofierze choroby COVID-19 w Polsce. 27-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Łańcucie.

Ministerstwo zdrowia poinformowało o szóstej ofierze choroby COVID-19 w Polsce. 27-letnia kobieta zmarła w szpitalu w Łańcucie. 

Na godzinę 12:00 w Polsce było 378 potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło sześć osób, ale 27-latka, która zmarła dziś w Łańcucie (woj. podkarpackie) jest najmłodszą ofiarą w Polsce. Nie ma informacji o chorobach współistniejących. 

— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 20, 2020

Na tę chwilę w Płocku nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Według oficjalnych danych Sanepidu z 19 marca z godz. 13:00 w Płocku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowano trzy osoby. 

Władze cały czas apelują: okres zamknięcia placówek oświatowych to nie jest dodatkowy czas na spotkania towarzyskie czy uprawianie sportu. Młodzi ludzie powinni zostać w domach. Zaleca się krótkie spacery, pod warunkiem, że jest to z dala od skupisk ludzi, zachowuje się 2-metrową odległość od innych osób, nie dotyka się klamek, ławek i poręczy, a także nie korzysta z transportu publicznego. 

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika 19 marca

Aktualizacja: 

Ministerstwo Zdrowia wycofało się z informacji i śmierci 27-letniej kobiety w Łańcucie nie wlicza do oficjalnych statystyk. Warto podkreślić, że część środowiska medycznego nie zgadza się z taką decyzją.

Należy pamiętać, że przyczyną śmierci na COVID-19, czyli chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS CoV-2 są m.in.: 

  • sepsa,
  • zapalenie płuc,
  • niewydolność wielonarządowa,
  • zaostrzenie przebiegu istniejącej choroby. 
 Raporty z innych krajów wskazują, że o życie walczą także młodzi ludzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE