Reklama

Koronawirus: Mecze w Płocku będą rozgrywane przy pustych trybunach?

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus: Mecze w Płocku będą rozgrywane przy pustych trybunach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenie odwołania wszystkich imprez masowych, a wojewoda mazowiecki potwierdził, że będzie dążył do ograniczenia liczby imprez masowych na Mazowszu. Co z nadchodzącymi meczami piłkarzy nożnych Wisły Płock i piłkarzy ręcznych SPR Wisły Płock?

Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenie odwołania wszystkich imprez masowych, a wojewoda mazowiecki potwierdził, że będzie dążył do ograniczenia liczby imprez masowych na Mazowszu. Co z nadchodzącymi meczami piłkarzy nożnych Wisły Płock i piłkarzy ręcznych SPR Wisły Płock?

Póki co koronawirus w Polsce nie zaatakował z taką siłą jak we Włoszech, Niemczech czy we Francji. We Włoszech piłkarze grają przy pustych trybunach, a niewykluczone, że za kilka godzin całe rozgrywki zostaną zakończone. We Francji do 15 kwietnia wszystkie mecze będą rozgrywane przy maksymalnie 1000 kibiców. 

Dyskusja toczy się także w Polsce, choć póki co zachorowań jest kilkadziesiąt. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że to początek epidemii. Jak poinformował Krzysztof Stanowski, w poniedziałek 9 marca premier Mateusz Morawiecki ma spotkać się z przedstawicielami związków sportowych, aby zaapelować o rozgrywanie zawodów przy pustych trybunach. 

Zapytaliśmy w Wiśle Płock o zagrożenie rozegrania poniedziałkowego meczu (16 marca) z Koroną Kielce przy udziale publiczności. 

- Oczywiście przyglądamy się sytuacji, jednak w tym momencie nie ma decyzji związanych z organizacją meczów Ekstraklasy. Rozporządzenie w tej kwestii może wydać wojewoda lub inny upoważniony organ administracji rządowej. Mamy jednak nadzieję, że wszystkie mecze ligowe odbędą się zgodnie z planem i z udziałem publiczności - powiedział nam Michał Łada, rzecznik prasowy Wisły Płock. 

22 marca piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock mają rozegrać pierwszy mecz z Telekomem Veszprem. Jak poinformował w poniedziałek za pośrednictwem Twittera, że póki co nie ma przeciwwskazań co do udziału publiczności. 

Urząd miasta będzie musiał się w tej kwestii podporządkować decyzji wojewody. Póki co nie ma żadnych decyzji z odwołaniem imprez masowych w Płocku. Niewykluczone jednak, że w ciągu najbliższych godzin takie decyzje zostaną podjęte - czy to przez Ekstraklasę czy przez wojewodę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE