Reklama

Koronawirus. Dodatni wynik u osoby z województwa mazowieckiego

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus. Dodatni wynik u osoby z województwa mazowieckiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował na konferencji prasowej o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce. Byłby to już 18 przypadek. - Wiemy, że sytuacje kliniczne pacjentów nie zmieniły się od wczoraj. To jest stan bardzo poważny - powiedział.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował na konferencji prasowej o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce. - Wiemy, że sytuacje kliniczne pacjentów nie zmieniły się od wczoraj. To jest stan bardzo poważny - powiedział.

Jak poinformowały media ogólnokrajowe, jeżeli chodzi o przypadki koronawirusa, w województwie mazowieckim doszedł jeden wynik dodatni testów. Minister za wiele nie zdradził.

- Na tę godzinę mam takie informacje, że jest duże prawdopodobieństwo potwierdzenia się zakażenia.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz dodał w rozmowie z dziennikarzem Polskie Agencji Prasowej, że pacjent, o którym mówił minister Szumowski, jest mężczyzną w sile wieku. W tej chwili stan jego zdrowia jest dobry.

Obecnie w płockim szpitalu na Winiarach trzy osoby przebywają w izolatkach, wstępne wyniki u dwóch pacjentów okazały się negatywne, ale badania zostaną powtórzone. Próbki do badań pobrano od trzeciej osoby, która została przywieziona w nocy z poniedziałku na wtorek. Gdyby wynik okazał się pozytywny, jak tłumaczył nam dziś dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego Stanisław Kwiatkowski, wówczas pacjent pozostanie w szpitalu w Płocku i zostaną wdrożone ustalone procedury. W placówce ograniczono liczbę odwiedzających do minimum, z kolei na oddziale zakaźnym jest zakaz odwiedzin.

AKTUALIZACJA

Podczas konferencji prasowej po godz. 14.00 potwierdzono trzy nowe przypadki koronawirusa - to jedna osoba w Warszawie i dwie w Cieszynie. Pacjent z Mazowsza oraz dwóch pacjentów z Cieszyna przebywali ostatnio we Włoszech, a po powrocie do kraju część z nich objęto kwarantanną.

Zarażony jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika.

Przekazano nowe ustalenia dotyczące mechanizmu opieki. - Do każdej osoby objętej kwarantanną przyjdzie policja i poprosi o potwierdzenie, czy osoba jest w tym miejscu, gdzie powinna być, zapyta czy czegoś nie potrzeba - mówił Szumowski. Zgodnie z założeniem podczas weryfikacji nie powinno być bezpośredniego kontaktu między policjantem a osobą objętą kwarantanną.

Łącznie w Polsce wykryto 20 przypadków koronawirusa.

[ZT]25032[/ZT]

Zalecenia GIS

Aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem, Generalny Inspektorat Sanitarny przypomina, aby często myć ręce wodą z mydłem, natomiast podczas kaszlu i kichania trzeba zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Należy pamiętać o zachowaniu co najmniej 1-1,5 m odległości od osoby, która kaszle, kicha, ma gorączkę. GIS poleca również unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Jeśli w ciągu ostatnich czternastu dni przebywało się w kraju ryzyka i jednocześnie zaobserwowano u siebie objawy – gorączkę, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie trzeba powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego bądź oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE