Reklama

Kopia Michała Archanioła z Włoch w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Kopia Michała Archanioła z Włoch w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w środę 7 sierpnia parafię w Płocku-Trzepowie nawiedzi figura Michała Archanioła. Jest ona polską kopią świętego z Groty Objawień w Gargano we Włoszech.

Już w środę 7 sierpnia parafię w Płocku-Trzepowie nawiedzi figura Michała Archanioła. Jest ona polską kopią świętego z Groty Objawień w Gargano we Włoszech.

Wykonana w 1507 roku figura Michała Archanioła przedstawia księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. W parafii św. Aleksego w Płocku-Trzepowie figura spodziewana jest 7 sierpnia o 18. Dzień później, w godzinach popołudniowych ruszy w dalszą podróż.

W trakcie swej peregrynacji po Polsce figura ma odwiedzić ponad 50 parafii i kaplic. Na trasie podróży znalazła się również trzepowska parafia. A kulminacja nastąpi 29 września, gdy figura dotrze do sanktuarium Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

W programie nawiedzenia znalazły się między innymi msza św. w intencji Ojczyzny i akt oddania radnych samorządów św. Michałowi Archaniołowi, procesja z figurą do Płockiego Parku Pamięci Katyń-Smoleńsk 2010, modlitwa Anioła Stróża Polski oraz w intencji poległych w Smoleńsku, modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, błogosławieństwo różnych stanów.

Wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać konferencji tematycznych głoszonych przez kapłanów ze Zgromadzenia Michała Archanioła, obejrzeć filmy o Grocie Objawień na Górze Gargano we Włoszech oraz przyjąć szkaplerz Michała Archanioła.

- W parafii św. Aleksego w Płocku Trzepowie od 2000 r. posiada małą figurkę Michała Archanioła z Góry Objawień w Gargano. Po zakończeniu oficjalnej peregrynacji, figurka ta nawiedzi domostwa w parafii.

Szczegóły wizyty figury Michała Archanioła w parafii św. Aleksego – w Kalendarzu Imprez.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE