Reklama

Kontrowersyjny film w Muzeum Żydów

Opublikowano:
Autor:

Kontrowersyjny film w Muzeum Żydów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas minimaratonu filmowego w Muzeum Żydów Mazowieckich zostaną wyświetlone trzy filmy, w tym "Pobożna" - kontrowersyjny obraz o próbach pogodzenia homoseksualizmu z judaizmem.

Podczas minimaratonu filmowego w Muzeum Żydów Mazowieckich zostaną wyświetlone trzy filmy, w tym "Pobożna" - kontrowersyjny obraz o próbach pogodzenia homoseksualizmu z judaizmem.

Trzy krótkometrażowe dokumenty będzie można obejrzeć podczas minimaratonu filmowego w środę 12 lutego zorganizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowskie Motywy, organizującym międzynarodowy festiwal filmowy o tej samej nazwie.

Obraz, który może wzbudzić najwięcej kontrowersji, zostanie zaprezentowany na zakończenie minimaratonu. Trwająca 37 minut „Pobożna” to film Diany Neille z Johannesburga i Sany Gulzar z Pakistanu, nakręcony w 2011 roku. Opowiada o życiu siedmiu kobiet z Nowego Jorku i New Jersey, starających się pogodzić swoją homoseksualność z tradycyjnie ortodoksyjnym judaizmem.

Pierwszym filmem, jaki zostanie pokazany, będzie „Batman na przejściu granicznym”. Niemiecki dokument z 2012 roku trwa 11 minut. Jego bohaterami są dwaj sześciolatkowie - Yuval i Mahmoud. Jeden z nich jest Izraelczykiem, drugi Palestyńczykiem. Samochody, którymi podróżują chłopcy utknęły w korku przed barierą wjazdową do Jerozolimy od strony Morza Martwego.

Reżyser tego filmu Rafael Balulu z Izraela jest absolwentem The Sam Spiegiel Film & TV School w Jerozolimie. Jest nie tylko reżyserem i scenarzystą, ale również wolontariuszem w Izraelskim Centrum Zarządzania Kryzysowego dla Imigrantów i w organizacji zajmującej się zagrożoną młodzieżą „Hope”.


„Katarzyna Wielka” to pięciominutowy film opowiadający historię młodej Mołdawianki. Odpowiada na ogłoszenie o atrakcyjnej pracy za granicą. Dostaje bilet lotniczy, ale gdy trafia do Izraela, okazuje się, że czeka ją tu okrutny los. Obraz jest debiutem ilustratorki i projektantki grafiki animowanej z Tel-Avivu Anny Kuntsman, absolwentki Wydziału Komunikacji Wizualnej w Holon Institute of Technology.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE